$
תקשורת

השיבושים בעידן פלוס: בזק תגביה מחר את האנטנה בגבעתיים

הפעולה צפויה לשפר את הקליטה בגוש דן. ההגבהה תבוצע חרף התנגדות העירייה ותושבי גבעת קוזלובסקי, שם נמצאת האנטנה

אופיר דור 14:3317.05.15

האם שיבושי קליטת שידורי עידן פלוס החינמיים באזור גוש דן מתקרבים לסופם? הרשות השנייה הודיעה היום (ב') כי בסוף השבוע התקבל ההיתר הדרוש מהמשרד להגנת הסביבה להגבהת המשדר בגבעת קוזלובסקי בגבעתיים המעביר את השידורים. בזק, המפעילה את מערך המשדרים של עידן פלוס, צפויה לבצע מחר (ב') את הגבהת המשדר והשיפור בקליטת השידורים צריך להיות מיידי.

 

עם זאת, בעיריית גבעתיים ממשיכים לטעון כי הם מתנגדים להעלאת המשדר כל עוד לא קיבלו נתונים על ההשלכות שיהיו לצעד זה מבחינת קרינה. גם ועד תושבי גבעת קוזלובסקי מתנגד לצעד. בעירייה טוענים כי נדרש אישור של ועדות התכנון והבנייה האזוריות למהלך. בעירייה מבקשים להעביר את המשדר לאזור שאינו נמצא בסמוך לשכונת מגורים.

 

שידורי עידן פלוס שידורי עידן פלוס

 

מעל שבועיים שסובלים תושבי רמת גן, בני ברק, צפון תל אביב ובני ברק מקשיים בקליטת השידורים החינמיים. תחילתו של המשבר הנוכחי הוא בפניות מצד עיריית גבעתיים ותושבי שכונת גבעת קוזלובסקי למשרד להגנת הסביבה. השכונה, מהמקומות הגבוהים בגוש דן, היא אתר פופולרי להצבת אנטנות ומשדרים והתושבים והעירייה דיווחו על מקרים רבים של תחלואה בסרטן ועל רמות קרינה גבוהות שהתגלו בבדיקות עצמאיות שביצעו.

 

במרץ ביצע המשרד להגנת הסביבה בדיקה לאיתור מקור הקרינה, ומצא כי היא נובעת ממשדר שמפעילה בזק עבור הרשות השנייה. המשרד הורה לבזק להפחית את עוצמת השידור של המשדר ב-80% והחברה עשתה כן. כדי לא לפגוע בקליטת השידורים, הוסכם בין המשרד לבזק ולרשות השנייה על העלאת המשדר לגובה רב, כך שניתן יהיה לחזור לעוצמה המלאה מבלי שהקרינה תפגע באזור הסמוך.

 

אלא שבביקורת שערך המשרד להגנת הסביבה הוא מצא כי הזווית שבה נמצא המשדר שונה מזו שאושרה על ידו. כאן נוצר סכסוך בין פרופ' סטיליאן גלברג, ראש אגף מניעת רעש וקרינה במשרד להגנת הסביבה, לבין בזק והרשות השנייה. גלברג חש מרומה והחליט לעצור את מתן האישור להעלאת גובה המשדר. אולם כאמור בסוף השבוע נתן המשרד להגנת הסביבה את האישור להעלאתה לגובה, מה שצפוי לפתור את קשיי הקליטה, אלא אם כן עיריית גבעתיים או התושבים ינסו לעצור את המהלך.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x