$
חדשות טכנולוגיה

מיקרוסופט: ווינדוס 10 תושק בשבע גרסאות שונות

מערכת ההפעלה חוצת הפלטפורמות תחולק למספר דגמים - שתי גרסאות למחשבים וטאבלטים, שתי גרסאות לסמארטפונים ופאבלטים, גרסה לארגונים, בתי ספר ועוד

הראל עילם 20:3914.05.15
ווינדוס 10 אולי אמורה להיות מערכת ההפעלה הגדולה האחרונה שמיקרוסופט עומדת להשיק, עם תמיכה באפליקציות אוניברסליות וממשק שמתאים את עצמו בזמן אמת לכל הפלטפורמות הקיימות והידועות לאדם ואפילו באפליקציות אנדרואיד, אבל היא עדיין הולכת להיות זמינה במגוון רחב למדי של גרסאות. כך עולה מפירוט המידע שצורף עם כלי הפיתוח וגרסאות ההפצהSKU) שהחברה השיקה אמש (ד'), המיועדים בעיקר ליצרניות המחשבים והמכשירים העתידיים שיריצו את ווינדוס 10.

לפי מיקרוסופט, ווינדוס 10 תהיה זמינה במספר גרסאות שונות. הגרסה הביתית (home) והזולה ביותר, המיועדת למחשבים אישיים של צרכנים פרטיים. משתמשים בעלי ווינדוס 7/8 עם רשיון שימוש רגיל יקבלו שדרוג בחינם לגרסת ה-Home. פרו, גרסה מעט יקרה יותר, מיועדת למשתמשים עסקיים, אבל גם למכשירים היבירדיים וטאבלטים כך שבפועל היא תהיה נפוצה לפחות כמו Home.

 

ווינדוס 10 בגרסאות למחשב ולטלפון ווינדוס 10 בגרסאות למחשב ולטלפון

 

גרסת האנטרפרייז מיועדת לרשתות מחשבים ארגוניות ותכלול בין השאר כלי ניהול ואבטחה מתקדמים יותר, עם תמיכה בשירות לקוחות מקיף ורשיון תמיכה ארוך יותר משאר הלקוחות. גרסה של אנטרפרייז בשם Education מיועדת למערכות חינוכיות גדולות, ובעיקר לבתי ספר יסודיים ותיכוניים.

 

טלפונים חכמים יקבלו את גרסת המובייל, שתוצא בחינם לכל הטלפונים והפאבלטים בשוק, אבל גם את אנטרפרייז למובייל, שתשפר את הגרסה הניידת של מערכת ההפעלה עם כלי אבטחה וניהול משופרים - בדומה לגרסת האנטרפרייז השולחנית. מיקרוסופט תשדרג בחינם את כל המכשירים החדשים ביותר המריצים את ווינדוס פון 8.1 לווינדוס 10 למובייל, כאשר גרסת האנטרפרייז תהיה זמינה לשדרוג בתשלום רק עבור ארגונים גדולים.

 

לסיום, מיקרוסופט גם תשיק גרסה יעודית למוצרי בית חכם ואינטרנט הדברים בשם ווינדוס 10 ל-IoT Core, שתהיה גרסה סופר-יעילה וקלה ותוכל להתחרות במערכות הפעלה על בסיס לינוקס.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x