$
סטארט-אפים והון סיכון

הכירו את אקליפטוס: קרן השקעות חדשה של דדי פרלמוטר, רמי הדר ותמיר פישמן

פרלמוטר, לשעבר סגן נשיא אינטל משלים בימים אלו גיוס בגובה 300 מיליון דולר לחברת ההשקעות שתתמקד בחברות שבבים וסייבר מבוססות. רמי הדר ותמיר פישמן הצטרפו לפרלמוטר כשותפים מייסדים

שירות כלכליסט 10:5412.05.15

כפי שנחשף ב"כלכליסט": דדי פרלמוטר, לשעבר סגן נשיא באינטל והישראלי הבכיר ביותר בענקית השבבים, יחד עם שותפיו רמי הדר ואלדד תמיר, הכריז הבוקר (ג') באופן רשמי על השקתה של אקליפטוס (Eucalyptus Growth Capital), חברת השקעות חדשה שתתמקד בחברות היי-טק מבוססות ובשלבים מאוחרים.

 

לפרלמוטר יש שני שותפים מייסדים נוספים: רמי הדר, המנכ"ל לשעבר של חברת התקשורת אלוט, ואלדד תמיר, דרך קבוצת ההשקעות תמיר פישמן אשר תמיר ייסד. כפי שנחשף בעבר, החברה החדשה נמצאת בשלבי גיוס של 300 מיליון דולר, בעיקר ממשקיעים מארצות הברית ואסיה.

 

דדי פרלמוטר דדי פרלמוטר צילום: גיל לביא

 

הוועדה המייעצת לאקליפטוס כוללת שמות מכובדים במיוחד: פול אוטליני, מנכ"ל אינטל לשעבר שהיה גם מנכ"ל החברה בתקופתו של פרלמוטר, אטיק רזה, נשיא חברת השבבים AMD לשעבר, אייל וולדמן מנכ"ל מלנוקס, יונל כהן, מנכ"ל מגדל לשעבר ואירווין פדרמן, שותף-מנהל בקרן USVP.

 

פרלמוטר התבטא לגבי התוכניות שלו בעבר, ואמר כי חברת ההשקעות תנסה "לרפא את מחלות הילדות" של תעשיית ההיטק הישראלית - באופן ספציפי, חברות מבוססות עם פוטנציאל שאין מצליחות לפרוץ בצורה משמעותית לשוק. פרלמוטר מתכוון לעשות זאת על ידי השקעות משמעותיות בחברות בשלבים מאוחרים, בעיקר בתחומי תשתיות התוכנה, השבבים, אחסון המידע והסייבר. פרלמוטר גם מתכוון להתמנות כיו"ר החברות שבהן ישקיע, על מנת להעניק להן מנסיונו בן 34 השנים באינטל.

 

פרלמוטר הסביר: "ישנן לא מעט חברות ישראליות בעלות מחזור מכירות העולה על 10 עד 20 מיליון דולר שיכולות לצמוח להיקף של מיליארדי דולרים במכירות ועשרות מיליארדים בשווי. אך הן זקוקות למימון מתאים, לאסטרטגיה ארוכת טווח ולהנחיה רבת נסיון על מנת להשיג את מלוא הפוטנציאל שלהן וכדי לא למכור את החברה בשלב מוקדם. אנו מתכננים לזהות ולעבוד עם הצוותים והחברות המתאימים ולסייע להם לממש את מלוא הפוטנציאל שלהם. באופן זה נמקסם את התשואות של המשקיעים שלנו ונסייע לבנות עוד חברות גדולות כדוגמת טבע וצ'ק פוינט בישראל".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x