$
חדשות טכנולוגיה

ווינדוס 10 תהיה ווינדוס האחרונה

מיקרוסופט הודיעה על שינוי קיצוני במבנה המוצרים שלה ועוברת ל-SAAS: החל מהגרסה הבאה של ווינדוס, תפסיק ענקית התוכנה להוציא גרסאות ממותגות חדשות כל כמה שנים - ותעבור לעדכונים קבועים בתשלום

נמרוד צוק 11:5810.05.15
מיקרוסופט עומדת בפני שינוי רדיקלי בגישה שלה לשחרור עדכונים לווינדוס: החברה הודיעה כי ווינדוס 10 תהיה הגרסה האחרונה שהיא מוציאה למערכת ההפעלה - לא כי היא מפסיקה לפתח את המוצר, אלא כי היא מתכוונת לחדול מהוצאת גרסה חדשה בעלת שם חדש כל כמה שנים, ולעבור למודל של שחרור עדכונים הדרגתיים.
ההצהרה החלה בהערה שהשמיע ביום ו' אחד מבכירי מיקרוסופט, אווג'ליסט הפיתוח ג'רי ניקסון, במהלך כנס "איגנייט 2015" שהחברה ערכה בשיקגו. "אנחנו משחררים כרגע את ווינדוס 10, ובגלל שזו מערכת ההפעלה האחרונה של מיקרוסופט, אנחנו עדיין עובדים על ווינדוס 10", הוא אמר, והסביר כי המצב שהתקיים בעבר, בו החברה שחררה גרסה חדשה של מערכת ההפעלה בעודה עובדת בסתר על הגרסה הבאה והמשמעותית יותר כבר אינו מתקיים.

 

ווינדוס 10 ווינדוס 10

 

בעקבות ההדים הרבים שעוררה הצהרתו של ניקסון, החברה הוציאה הודעה רשמית שאישרה והבהירה את הדברים: "ווינדוס תופץ בעתיד כשירות שיביא למשתמשים חידושים ועדכונים באופן תדיר, שיציע ערך מתמשך ללקוחות הפרטיים והארגוניים שלנו. אנו לא מתייחסים בשלב זה לסוגיות של מיתוג עתידי, אבל מערכת ההפעלה תישאר מעודכנת ותפעל על מגוון רחב של התקנים, מה-PC לטלפונים סלולריים ועד משקפי הולולנס, מחשבי סרפס והאקסבוקס", הצהירה מיקרוסופט.

 

כוונת החברה, על פי ההצהרות, היא לעבור ממכירת ווינדוס כמוצר מדף למודל של תוכנה כשירות, כפי שעשתה עם אופיס בגרסת אופיס 365 האחרונה. כפי הנראה, החברה תעבור למודל של פיתוח הרכיבים השונים במערכת ההפעלה באופן עצמאי יותר, כאשר המשתמשים יוכלו לבחור לשדרג כל אחד מהם בנקודות זמן שונות.

 

ווינדוס 10 אמורה לצאת ביולי הקרוב ולהיות זמינה להורדה כעדכון חינמי למשתמשי גרסאות קודמות של מערכת ההפעלה, למשך שנה אחת. החברה טרם פירטה באיזה אופן היא מתכננת לגבות תשלום על מערכת ההפעלה עבור משתמשים חדשים או לאחר תקופת ההפצה החופשית.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x