$
אינטרנט

כובע, מימיה וגוגל: שביל ישראל יתועד ויועלה במלואו לסטריט וויו

זהו פרויקט צילום השביל הגדול ביותר של גוגל עד כה; כל 1,100 הקילומטרים של השביל יועלו לשירות, מה שיקל על המטיילים בארץ. את הפרויקט מובילות גוגל ישראל והחברה להגנת הטבע

הראל עילם 17:2604.05.15

ארבע שנים לאחר שניידות גוגל סטריט ויו הגיעו לישראל והחלו לצלם את רחובות הארץ ואתרים היסטוריים חשובים, הודיעה גוגל בשיתוף החברה להגנת הטבע שגם שביל ישראל יצורף לשירות הניווט המצולם.

 


 

לפי גוגל, מדובר בפרויקט צילום משמעותי: תיעוד שביל באורך של כ-1,100 ק"מ, ממנרה עד אילת. גוגל הוסיפה כי זהו פרויקט התיעוד הארוך ביותר בסטריט ויו בעולם והמקרה הראשון שבו החברה מצלמת מדינה אחת לאורכה ולרוחבה בצורה כה מלאה. הפרויקט הישראלי צפוי לקחת כשלושה חודשים, ומסמל בין השאר עשר שנות פעילות לגוגל ישראל ועשרים שנה לחניכת שביל ישראל.

 

מיפוי שביל ישראל מיפוי שביל ישראל צילום: מנחם רייס

 

התיעוד עצמו יתבצע על ידי פעילים צעירים בחברה להגנת הטבע, אשר יישאו את ה-Trekker, מתקן הצילום הפנורמי הנייד של גוגל המזכיר תרמיל גב ומצלם תמונות באיכות גבוהה ב-360 מעלות. עובדי גוגל כבר התגייסו במקרים אחרים להשתמש במתקן הנייד - שהוא בגודלו של תיק קמפינג גדול במיוחד - כדי לצלם אתרים הרריים ומרוחקים במיוחד, כגון הגרנד קניון או מאצ'ו פיצ'ו.

 

סימון שביל ישראל בדרום הארץ סימון שביל ישראל בדרום הארץ צילום: דב גרינבלט, החברה להגנת הטבע

 

מלבד תיק הגב והמכוניות המפורסמות, עובדי גוגל גם משתמשים בהתקנים כגון מגלשי סקי, טנדרים, סירות, רחפות, מצלמות תת-מימיות, אופניים וריקשות כחלק מפרויקט גוגל סטריט ויו העולמי. עד כה תועדו יותר מתשעה מיליון ק"מ של דרכים ושבילים בסטריט-ויו.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x