$
חדשות טכנולוגיה

הצלצול הוא בשביל מארק: מייסד פייסבוק מוביל השקעה ברשת בתי ספר

רשת AltSchool מתבססת על בתי ספר שפועלים בדומה לסטארט-אפים, עם קבוצות למידה שיתופיות ופרויקטים עצמאיים של תלמידים. סכום ההשקעה עומד על מאה מיליון דולר ובסבב הגיוס השתתפו גם קרנות בולטות בארה"ב

הראל עילם 17:0104.05.15

מארק צוקרברג השקיע מאה מיליון דולר באלט-סקול (AltSchool) – בית ספר פרטי ואלטרנטיבי שאמור "להציל את תעשיית החינוך האמריקאית". בהשקעה השתתפו משקיעים בולטים נוספים, ביניהם קרן ההון סיכון הנחשבת אנדריסן-הורוביץ, קרן פאונדרס וג'ון דור, אחד השותפים בקליינר פרקינס.

בית ספר הוקם ב-2013 על ידי היזם מקס ונטילה, בכיר לשעבר בגוגל ומייסד מנוע החיפוש הוותיק אדוורק שנרכש על ידי גוגל ב-2010. הוא מעוניין להקים מיקרו-בתי ספר פרטיים, במכונת שניתנת להרחבה בהתאם לקהילה הרלוונטית - מכפר קטן ועד לכרך. בתי הספר יוכלו לספק חינוך מותאם אישית לכל תלמיד ולכל סביבה, כאשר כל תלמיד יכול לבחור תוכנית לימוד אישית אבל חלק ממנה תמיד כולל עבודה משותפת ויצירתית עם תלמידים מכל בתי הספר. בית הספר הראשון מבית AltSchool פועל כיום בסן פרנסיסקו ודורש דמי לימוד שנתיים של 21 אלף דולר – סכום ממוצע למדי לבתי ספר פרטיים בארצות הברית. AltSchook

 

מארק צוקרברג, מייסד פייסבוק מארק צוקרברג, מייסד פייסבוק צילום: בלומברג

 

הרעיון של ונטילה הוא להקים חברה שתנסה להמציא מחדש את בתי הספר הוותיקים על פי המודל של חברת הייטק. את מבנה השיעורים הוא משווה ל"מערכת הפעלה" של בתי הספר ואת רשת בתי הספר ל"יקום". הוא מתכנן להגדיל את מספר בתי הספר לעשרים מוקדים תוך מספר שנים. "הפלטפורמה שלנו יכולה להוריד לא מעט מהעלויות וכאבי הראש הנדרשים להקמת בית ספר קטן ואישי" הוסיף ונטילה.

 

בכירי ההייטק הופכים למורים

 

ונטילה אמר כי מערכת החינוך בארצות הברית סגורה, ומקשה על אנשים מוכשרים לחדור לעשירונים העליונים בתעשייה: "העובדים הטובים ביותר מגיעים לרוב מ-10 האוניברסיטאות הטובות בארץ. ולאוניברסיטאות האלו קל יותר להתקבל אם הגעת ממאה בתי הספר הטובים במדינה. עבדנו הרבה כדי ליצור תהליך איכותני שבו סטודנטים מצויינים יכולים להתקדם".

 

בכירים בחברה מגיעים מחברות טכנולוגיה גדולות ומוכרות וכן מהאקדמיה, כגון ריצ'ארד לודלו, סמנכ"ל התפעול ולשעבר מנהל מרכז הפיתוח בבית הספר לרפואה בסטנפורד או בהארט מדריטה, סמנכ"ל הטכנולוגיה ב-AltSchool ולשעבר אחד מהמנדסים המובילים בגוגל. צוקרברג וצ'אן, בנוסף להשקעה שלהם, גם יסייעו למיזם כיועצים ויפעלו לבניית שיתוף פעולה עם פייסבוק.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x