$
אינטרנט

How-Old: תנחש בני כמה אתם - ותגנוב לכם את התמונות

יישום חביב שמנחש בן כמה המשתמש כבש את הרשת בימים האחרונים. ואולם, כשקוראים את האותיות הקטנות בתנאי השימוש שלו, מגלים שמיקרוסופט, המפתחת, מקבלת בעלות מלאה על התמונה שפרסמתם ותוכל לשלב אותה בקמפיינים

ניצן סדן 09:0403.05.15

האם נתקלתם כבר ב-How-Old? זהו יישום חמוד מאוד שמנחש את גילכם בדיוק רב על בסיס תמונה שמעליו אליו. הוא פותח בידי מיקרוסופט ונחשף בכנס המפתחים שלה בשבוע שעבר. בעוד משתמשים רבים התחברו אליו ופרסמו בפייסבוק את התמונות שהעלו, כנראה שכמעט כולם לא טרחו לקרוא את האותיות הקטנות בתנאי השימוש בו.

מדובר בכלי חביב שמדגים יכולות של מערכת זיהוי פנים מבוססת ענן שפיתחה מיקרוסופט ושילבה ב-Azure, שירותי הענן המתקדמים שלה. בעמוד הבית של How-Old כתוב במפורש "אנו לא שומרים את התמונה שלך". אבל לפי תנאי השימוש של Azure, ברגע שהשתמשתם ב-How-Old, התמונה שלכם כבר לא רק שלכם:

 

הבטחות לחוד, פרטיות לחוד הבטחות לחוד, פרטיות לחוד

 

"בפרסום, העלאה, יישום, אספקה או הגשת הקובץ, אתה מעניק למיקרוסופט ולחברות השותפות שלה היתר לחיבור לשירותי עסקי האינטרנט שלהן, שכוללים (ללא הגבלה) רישיון להעתקה, הפצה, העברה, הצגה בפומבי, פרסום, עיבוד, עריכה, תרגום ופירמוט מחדש", נכתב בהם.

 

סביר להניח שמיקרוסופט לא תמהר להשתמש בתמונות שעברו לרשותה ובטח שלא בצורה מקומית; סביר יותר שהתמונות שמקורן בישראל יפרסמו שירותי מיקרוסופט בסעודיה מאשר פה בארץ, אם בכלל. ואולם, מקרה How-Old הוא דוגמה קלאסית לחשיבות תשומת הלב לתנאי השימוש של כל שירות מקוון חינמי. המהלך אינו אופייני למיקרוסופט, חברה שדווקא שומרת על פרטיות המשתמש וזכויותיו בדרך כלל (בעיקר כדי לא להפחיד לקוחות עסקיים); יש לקוות שמדובר בהחלטה נקודתית של החברה ולא במדיניות - כפי שנהוג בחברות כפייסבוק או גוגל למשל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x