$
מכשירים ומדריכים

הגלקסי S6 Edge מסתמן כלהיט: סמסונג האיצה את הייצור

הענקית הקוריאנית הגדילה את היקף הייצור מ-2 מיליון ל-5 מיליון מכשירים בחודש בפס ייצור חדש, כדי לעמוד בביקוש. שבועיים מהשקת הטלפון, נראה שזהו שיאן המכירות של החברה; לפי הערכות, 70 מיליון מכשירים יימכרו בחודשים הקרובים

נמרוד צוק 13:3526.04.15

סמסונג מתקשה לעמוד בביקוש הגבוה למכשירי גלקסי S6 Edge והיא החלה בהפעלת קו ייצור שלישי עבור מסכי המכשיר; על פי דיווח של בלומברג, המהלך נועד לקצר זמני משלוחים ולעמוד בדרישות הצרכנים והמפיצים. 

קו הייצור, שתוכנן במקור להיכנס לשימוש רק ביוני, החל לפעול בשבוע שעבר במפעל של החברה מדרום לסיאול והוא מאפשר לחברה להגדיל את התפוקה מקצב של שני מיליון מכשירים בחודש לחמישה מיליון.

 

גלקסי S6 Edge. מכשיר מרשים ומבוקש גלקסי S6 Edge. מכשיר מרשים ומבוקש

 

הסמארטפון הושק לפני כשבועיים וסמסונג דיווחה לאחר מספר ימים על קצב מכירות מרשים: להערכתה, עד סוף החודש יימכרו עשרה מיליון מכשירים משני הדגמים - S6 הסטנדרטי ו-S6 Edge בעל המסך הקמור ועל הזמנות מוקדמות של 20 מיליון יחידות משותפות כספקיות סלולר וקמעונאיות. מדובר בשיא הזמנות עבור סמסונג ובקצב כפול משל הגלקסי S5. החברה צופה כי בחודשים הקרובים יחצו המכירות את קו 70 מיליון היחידות.

 

האדג' הוא מכשיר יקר, שמחירו בישראל מתחיל ב-4,100 שקל. עלות הייצור שלו, 290 דולר, אף גבוהה משל האייפון 6. עם זאת, נראה כי ההשקעה משתלמת וכי סמסונג הצליחה ליצור מכשיר דגל שזוכה הן לביקורות נלהבות (סקירת "כלכליסט" הגדירה אותו כסמארטפון המרשים ביותר בישראל) והן לביקוש רב, כזה שעשוי להוציא אותה ממגמת הדעיכה ממנה סבלה החברה ברבעונים האחרונים. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x