$
אינטרנט

האסון בנפאל: גוגל ופייסבוק יסייעו לכם לאתר מכרים נעדרים

שתי החברות השיקו כלים מקוונים שמרכזים מידע על נפגעי רעידת האדמה שהיכתה במדינה: שירות Person Finder של גוגל מציג פרטים שפרסמו ארגוני הצלה ואילו Safety Check של פייסבוק - מידע שגילו משתמשי הרשת החברתית

עומר כביר 11:5526.04.15
יש לכם מכרים או בני משפחה שמטיילים בנפאל והקשר אתם נותק? גוגל ופייסבוק מתגייסות לעזרה והשיקו כלים מקוונים שנועדו לסייע לקרובים מודאגים לאתר בני משפחה באזור האסון.

שני הכלים נועדו לסייע להתמודד עם התקשורת הלא יציבה באזור האסון - והמטרה העיקרית שלהם היא לספק אות חיים מהאדם הנעדר. הכלי של גוגל Person Finder  מרכז מידע שהתקבל מגופי ממשלה ומארגוני הצלה שפועלים באזור האסון למאגר מידע שמאפשר לכל אחד לחפש מידע על מכרים שהקשר אתם נותק.

 

פליטי רעידת האדמה בנפאל פליטי רעידת האדמה בנפאל צילום: אי פי איי

 

בנוסף, גולשים שיש להם מידע רלוונטי יכולים להוסיף אותו למאגר המידע. גוגל גם פתחה שני מספרי טלפון, בארה"ב ובהודו שניתן לשלוח אליהם הודעת SMS עם שם הנעדר ולקבל בתשובה מידע מהכלי שיצרה החברה.

 

הכלי שיצרה פייסבוק מכונה Safety Check. הודות למידע המיקום הרחב שפייסבוק מחזיקה על משתמשיה, שחולקים אותו ברצון, יודעת הרשת החברתית מי מביניהם נמצא באזור האסון בנפאל. לאלו, תציג החברה הודעה עם כניסתם לחשבון שמציעה להם להודיע לחבריהם שהם בסדר. בנוסף, גולשים שייכנסו לכלי יוכלו לראות עם מי מחבריהם נמצא באזור האסון והאם הוא הודיע שמצבו תקין.

 

“זו דרך פשוטה לאפשר לבני משפחה לדעת שאתם בסדר", כתב מייסד ומנכ"ל פייסבוק, מארק צוקרברג, בפוסט שפרסם בנושא. “כשאסונות מתרחשים, אנשים צריכים לדעת שהיקרים להם בסדר. ברגעים כאלו היכולת לתקשר היא הדבר הכי חשוב". עד כה, נהרגו ברעש האדמה כ-2,000 איש, ביניהם דניאל פרידנבורג, מנהל תחום הפרטיות של מעבדות גוגל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x