$
מכשירים ומדריכים

גוגל מחסלת את הנקסוס 7

המיני-טאבלט שפיתחה החברה ביחד עם אסוס היה אחד ממחשבי הלוח המוצלחים בשוק. ואולם, עם הזינוק בפופולריות הפאבלטים ירד המיני-טאבלט מגדולתו. החברה עתידה להתמקד בפאבלט הנקסוס 6 ובטאבלט הנקסוס 9

עומר כביר 11:4126.04.15
גוגל הורגת את המיני-טאבלט שלה: ענקית הטכנולוגיה מפסיקה את מכירת הנקסוס 7, המכשיר פורץ הדרך שהושק ב-2013. זאת, כך נראה, על רקע דעיכת קטגוריית המיני-טאבלטים ולאור התחזקותה של קטגוריית הפאבלטים.

השקת הנקסוס 7 ביולי 2013 בישרה על פריחתה (בדיעבד, קצרת המועד) של קטגוריית המיני-טאבלטים המוזלים. שנה לאחר מכן, הושקה גרסה משודרגת, חזקה יותר.  ואולם, ימיה של קטגוריה זו היו ספורים כבר מהרגע הראשון לאור הפריחה המואצת של קטגוריית הפאבלטים שמתחרה.

 

הדור הראשון של הנקסוס 7 הדור הראשון של הנקסוס 7

 

פאבלטים הם לרוב קטנים מעט ממיני-טאבלטים, אבל מצוידים בתקשורת סלולרית ויכולת להוציא שיחות טלפון ולכן נחשבים לגמישים ושימושיים יותר. בשנה האחרונה רשמו הפאבלטים זינוק משמעותי במכירות, בין השאר הודות לכניסה של אפל לתחום עם האייפון 6 פלוס, בעוד קטגוריית הטאבלטים הצטמקה.

 

כעת מכירה גם גוגל בכך שבעולם בו הפאבלטים הפכו למכשיר מיינסטרים, אין ממש צורך אמיתי במיני-טאבלטים והיא מפסיקה את ייצור ומכירת הנקסוס 7. מי שרוצה עדיין יכול למצוא מכשירים אצל משווקים שמחזיקים אותם במלאי, עד שאלו ייאזלו כמובן. גוגל, בינתיים, צפויה להתמקד בפאבלט הנקסוס 6 ובטאבלט הנקסוס 9.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x