$
הייטק והון סיכון

רומן אברמוביץ' הוביל השקעה של 30 מיליון דולר ב-Music Messenger

האפליקציה של עודד קובו, בה השקיעו מוזיקאים בולטים כניקי מינאז', וויל איי אם ודיוויד גואטה, מאפשרת למשתמשים לשתף רשימות השמעה ביניהם. שווי החברה עומד על כ-120 מיליון דולר

אסף גלעד 12:4520.04.15

השקעה נוספת של בעלי צ'לסי רומן אברומביץ' בהייטק הישראלי: היום נודע כי הוביל סבב גיוס של 30 מיליון דולר באפליקציית שיתוף המוזיקה Music Messenger של עודד (או.די) קובו, בנו של איש העסקים בבו קובו.

אל אברומביץ' מצטרפים שורה של כוכבי פופ ומוזיקה אלקטרונית שהשקיעו בחברה כבר בראשית דרכה בשנה שעברה, בהם ניקי מנאז', וויל איי.אם, דייויד הולמס מלהקת קולדפליי והאמנים והמפיקים דיוויד גואטה, אביצ'י וטייסטו. אברמוביץ' היה ככל הנראה שותף למחצית מהסבב וזו ההשקעה השנייה שלו בסטארט-אפ בתקופה האחרונה: בפסח האחרון השקיע באפליקציית שיתוף הנסיעות הישראלית Via הפעילה בניו יורק.

 

רומן אברמוביץ' רומן אברמוביץ' צילום: בלומברג

 

סבב הגיוס נסגר ככל הנראה כבר בפברואר, אז עודכן הגיוס גם בחברת המחקר IVC, ולפיה שווי החברה עומד על 120 מיליון דולר שנה בלבד לאחר הקמתה. מיוזיק מסנג'ר היא אפליקציה שמאפשרת להוריד שירים ולשלוח אותם למכשירי מובייל של חברים, או לחלוק שירים מתוך ספריות מוזיקה כגון יוטיוב, סאונדקלאוד ויאהו.

 

את מיוזיק מסנג'ר מרכיבה נבחרת של יזמים סדרתיים שהולכים יחד כבר כעשור. בראש החברה עומד קובו, שהיה שותף להקמת ומכירת חברת שיתוף התמונות והשידורים החיים האמריקאית Pheed למשה חוגג, מבעלי מובלי. בעשור הקודם הקים קובו בסין את הרשת החברתית Koolanoo שהתרסקה ולאחר מכן נמכרה בעשרות מיליוני דולרים. זאת, לאחר שגייס שותפים כקרן גיזה, אליוט ברנרד וראש ממשלת קטאר דאז. יחד עם קובו, הקימו את החברה גם עוזי רפאלי, לשעבר סמנכ"ל הטכנולוגיות של Koolanoo, וישי עזראן, לשעבר סמנכ"ל מערכות המידע של Koolanoo ומייסד MarketGuru. על פי רשם החברות, בעלי מניות מרכזיים נוספים בחברה הם ליאור רחמים, סטיבן אדרעי ואדם פרידלר.  
בטל שלח
    לכל התגובות
    x