$
הייטק והון סיכון

EyeYon Medical גייסה 3.6 מיליון דולר

החברה מפתחת עדשת מגע היפר-אוסמוטית לטיפול בבצקת בקרנית העין ושתלי עיניים מיוחדים. בסבב הגיוס הנוכחי השתתפו דוקור אינרנשיונל מקבוצת ון ליר, פונטיפקס, טריונצ'רס ומשרד המדען הראשי

מאיר אורבך 17:2719.04.15
חברת EyeYon Medical, בוגרת החממה הטכנולוגית VLX Ventures, גייסה 3.6 מיליון דולר מהקרנות טריוונצ'רס ופונטיפקס, ממפיץ הודי גדול, מהמדען הראשי ומהמשקיעים הקיימים. בגיוס הנוכחי קבוצת ההשקעות דוקור אינטרנשיונל, חלק מקרן ון ליר העולמית  בעלת מניות בחברה.

EyeYon מפתחת פתרונות ייחודיים לטיפול בבצקת קרנית העין (Corneal Edema) וגייסה עד כה 4.3 מיליון דולר. החברה הוקמה על ידי ד"ר עופר דפנא, רופא עיניים בכיר וד"ר אריה מרקוביץ', מנתח עיניים מומחה.

 

טיפולים מתקדמים במחלות עיניים טיפולים מתקדמים במחלות עיניים צילום: רויטרס

 

המוצר המוביל של EyeYon Medical, הוא עדשת מגע היפר-אוסמוטית, שמכירתה החלה השנה. העדשה מאפשרת ספיחה של נוזלים מהקרנית וביצוע ריכוז היפר אוסמוטי של הנוזל מעל הקרנית - מה שמקל על מצבם של החולים.

 

העדשה הייחודית נמצאה יעילה במחלות קרנית רבות וכיום החברה פועלת להרחבת יכולותיה. לחברה מוצר נוסף בפיתוח - שתל אשר מרפא את המחלה לחלוטין ומייתר את הצורך בהשתלת קרנית. הגיוס יאפשר ל-EyeYon Medical לביצוע ניסויים קליניים נוספים, להחדיר את המוצר שלה לשווקים עולמיים ולהמשיך בפיתוח ומסחור מוצרים נוספים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x