$
אפליקציות

טוויטר מנסה לגנוב את הסלבריטאים מ-Meerkat הישראלית

מלחמת יישומי השידורים החיים ברשת מתחממת בין שתי החברות: טוויטר מנסה לגייס מפורסמים לאפליקציה שלה, כדי לצמצם את הפעילות של מירקט. בתוך כך, נודע שגם מירקט מנסה לגייס סלבריטאים מפלטפורמת הווידאו של טוויטר

עומר כביר 14:0013.04.15
טוויטר נגד Meerkat: הרשת החברתית החלה לגייס סלבס במטרה לקדם את אפליקציית הלייב-סטרימינג שלה, Periscope, על חשבון המתחרה הישראלית. כך, לפי דיווח של אתר TechCrunch.

לפי מקורות האתר, טוויטר החלה לפנות למפורסמים שמעבירים שידורים באמצעות מירקט בניסיון לשכנע אותם להעתיק את פעילותם לפריסקופ, בין השאר בטענה שמירקט גוססת. את המהלך מובילים מנכ"ל טוויטר, דיק קוסטלו ואחד המשקיעים הראשונים בחברה וכיום מבעלי המניות הגדולים שלה, כריס סאקה. אלו פונים לדמויות מוכרות שפעילות במירקט, ומנסים לשכנע אותן לעבור לפריסקופ בטענה שהיא זוכה לקהל רחב יותר.

 

אפליקציית מירקט אפליקציית מירקט

 

"טוויטר רודפת אחרי סלבס שמתנסים במירקט, כמעט עד כדי הטרדה", אמר אחד המקורות ל-TechCrunch. “יש לטוויטר אובססיה עם מירקט. הם מדברים על זה כל הזמן וזה הגיע למצב שאפילו המייסד והעובדים של פריסקופ כועסים".

 

הרשת החברתית אף פנתה לחברות מדיה שעושות שימוש במירקט ואיימה שאם לא יעברו להשתמש בבלעדיות בפריסקופ היא תחסום בפניהן את הגישה ל-Amplify, פלטפורמה פרסומית שמאפשרת לחברות לשתף סרטונים קצרים ולזכות לחשיפה מוגברת תמורת תשלום.

 

המתחרה מבית טוויטר: אפליקציית פריסקופ המתחרה מבית טוויטר: אפליקציית פריסקופ

 

לדברי מקור אחר, מירקט לא קופאת על שמריה ופנתה לסלבס שפעילים ב-Vine, אפליקציה של טוויטר ליצירת ושיתוף סרטונים בני שניות ספורות, בניסיון לשכנע אותם להעביר שידורים חיים באמצעות הפלטפורמה שלה. עם זאת, בכיר טוויטר בן רובין אמר בתגובה ל-TechCrunch שמדובר בפניות ישנות שבוצעו תחת הגלגול הקודם של החברה, Yevvo. “מאז ההשקה של מירקט ב-27 בפברואר, פנינו אקטיבית לאפס אנשים בבקשה שישתמשו באפליקציה שלנו", טען.

 

מלחמת השידור החי

 

מירקט הפכה ללהיט מיידי כמעט עם השקתה, בין השאר הודות לקידום בולט באפסטור של אפל ולעניין תקשורתי רחב. ואולם, החברה ביססה את מודל ההפצה שלה על הסושיאל גראף של טוויטר, מבלי לדעת שכמה חודשים קודם לכן רכשה את החברה את הסטארט-אפ המתחרה פריסקופ.

 

טוויטר הגיבה להצלחה הראשונית של מירקט במלוא העוצמה: היא מיהרה לשחרר את פריסקופ לשוק, וחתכה את הגישה של החברה הישראלית לסושיאל גראף שלה, מהלך שמקשה על לעקוב אחרי שידורים של משתמשי טוויטר במירקט.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x