$
מכשירים

Compute Stick: אינטל הופכת את הטלוויזיה שלכם ל-PC

אינטל השיקה סטיק HDMI שעולה 150 דולר והוא מחשב ווינדוס 8.1 לכל דבר. הוא כולל מעבד Atom, שני גיגה-בייט של זיכרון פעולה וחיבור למקלדת אלחוטית ולאינטרנט. לצידו, נמכרת גרסת לינוקס מוזלת

הראל עילם 17:0707.04.15
אינטל השיקה את ה-Compute Stick, התקן קטן שמתחבר לטלוויזיות באמצעות HDMI ומאפשר להן להריץ ווינדוס ולתפקד כ-PC. המוצר הוצג בינואר האחרון בתערוכת CES בלאס וגאס ועתה הגיע לשוק, במחיר של 150 דולר.
מדובר בהתקן המונע במעבד Atom בעל ארבע ליבות, מצויד בשני גיגה-בייט של זיכרון פעולה, מרחב אחסון של 32 גיגה-בייט ואת מערכת ההפעלה ווינדוס 8.1. יש לו גם שקע USB, אנטנת בלוטות' 4.0 ו-WiFi שמאפשרים חיבור להתקנים כמקלדת ועכבר ולרשתות אלחוטיות. להתקן יש גם דגם שמריץ את אובונטו 14.04 הלינוקסית ולו מרחב אחסון של שמונה גיגה-בייט וזיכרון פעולה של גיגה-בייט. מחירו 90 דולר.

 

קומפיוט סטיק של אינטל קומפיוט סטיק של אינטל

 

עד כה, לא היה בשוק התקן זעיר שמסוגל להביא לטלוויזיה את מלוא היכולות של מחשב אישי ומערכת הפעלה שולחנית. הפתרונות הקרובים ביותר היו התקנים שפותחו בידי חברות סיניות שונות והריצו אנדרואיד. משתמשים שרצו להריץ ווינדוס או לינוקס על הטלוויזיה שלהם נאלצו להשתמש בסטרימרים וממירים חכמים למיניהם.

 

לאחרונה חשפה גוגל מוצר דומה, שפיתחה ביחד עם אסוס ונקרא כרומביט. זהו סטיק HDMI שמאפשר להפוך טלוויזיות לחכמות על בסיס מערכת ההפעלה העננית כרום OS.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x