$
מכשירים ומדריכים

אפל השתלטה על שוק הסמארטפונים בסין

לפי חברת המחקר קנטר, הענקית האמריקאית עקפה את שיאומי במכירות ומחזיקה ב-27.6% מהשוק הסיני; נרשמה צמיחה במכירות גם בשווקים מובילים באירופה. דווקא בארה"ב צנחו המכירות במעט

עומר כביר 11:3405.04.15
שולטת בסין: ענקית הטכנולוגיה אפל הפכה ליצרנית הסמארטפונים הגדולה בסין ועקפה בכך את שיאומי המקומית. כך, לפי נתונים שמפרסמת חברת המחקר Kantar Worldpanel ComTech.

לפי הנתונים, בשלושת החודשים שהסתיימו בפברואר מכירות הסמארטפונים של אפל החזיקו ב-27.6% מהשוק הסיני - ובכך הדיחה החברה שיאומי שהחזיקה במקום הראשון קודם לכן (החברה לא פרסמה את נתוני המכירות של שיאומי).

 

האייפון 6 הוביל את המהפך, עם 10.2% מכלל המכשירים שנמכרו. האייפון 6 פלוס היה הסמארטפון השלישי הנמכר ביותר בסין, כאשר מכשירים ישנים יותר של אפל רשמו מכירות נאות אף הם. הסמארטפון השני הנמכר ביותר במדינה היה RedMi Note של שיאומי.

 

מכשיר האייפון 6 מכשיר האייפון 6

 

"מאז השקת האייפון 6 והאייפון 6 פלוס יש בסין האורבנית רעב גדול למוצרים של אפל, והביקוש נמשך גם בראש השנה הסיני", אמרה מנהלת המחקר של קנטאר, קרולינה מילאנזי, בהודעה לעיתונות. “לקוחות צ'יינה מובייל מהווים 59% מבין רוכשי האייפונים בתקופה שנמדדה".

 

מתחזקת באירופה, נחלשת בארה"ב

 

אפל בתנופה חיובית גם מחוץ לסין. בחמשת השווקים הגדולים באירופה (צרפת, גרמניה, איטליה, ספרד והממלכה המאוחדת) מכירות האייפונים רשמו עלייה של 2.9%, כנראה על חשבון מכירות סמארטפוני אנדרואיד שירדו בשיעור זהה. עם זאת, אנדרואיד היא עדיין מערכת ההפעלה הגדולה ביבשת עם נתח שוק של 67.6% לעומת 20.9% ל-iOS.

 

"בבריטניה, בעוד סמסונג נערכת להשקת הגלקסי S6 והגלקסי S6 אדג', מכירות הגלקסי S5 צמחו במעט והגיעו ל-8.7% מכלל מכירות הסמארטפונים, מה שאיפשר למכשיר להחזיק במקום השני ברשימת הסמארפונים הנמכרים ביותר אחרי האייפון 6”, אמר מנהל החטיבה העסקית של קנטר באירופה, דומיניק סונאבו.

 

בארה"ב נתח השוק של אפל דווקא ירד מ-38.8% ל-39.3%, אך האייפון 6 עדיין היה הסמארטפון הנמכר במדינה. “רוכשים ציינו את גודל המסך, את התמיכה ב-LTE ואת ההאמינות והעמידות של המכשיר כסיבות העיקריות לרכישתו", אמרה מילאנזי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x