$
אינטרנט

פייסבוק מנסה לעקוף את חומת האש הסינית באמצעות שותפים ומפרסמים

הרשת החברתית נחסמה בסין ביולי 2009 בעקבות פעילות מתנגדי משטר. עתה, מרחיבה פייסבוק את פעילותה בהונג קונג ומחפשת עובדים בעיר, מגייסת שותפים עסקיים ומשיקה קמפיין שקורא לחברות סיניות לפרסם דרכה

נמרוד צוק 12:2930.03.15
למרות החסימה הממשלתית שמופעלת על שירותיה בסין, פייסבוק מרחיבה את מאמציה העסקיים בשוק הסיני עם שורת פעילויות שכוללת גיוס עובדים בהונג קונג, חתימת הסכם עם שותפה מקומית שניה במספר וקמפיין שנועד לשכנע מפרסמים להעביר אליה תקציבים - כך חשף אמש הוול סטריט ג'ורנל.

פעילות החברה אינה מכוונת בשלב זה אל חברות סיניות שמוכרות לצרכנים המקומיים אלא לכאלה שמשווקות את מוצריהן לקהל מערבי. פייסבוק אינה חברת האינטרנט היחידה שמתרחבת להונג קונג: גם טוויטר פתחה החודש סניף בעיר וגוגל פתחה לאחרונה את שערי חנות האפליקציות שלה בפני מפתחים סיניים.

 

פייסבוק מנסה לחזור לפעולה בסין פייסבוק מנסה לחזור לפעולה בסין

 

בין לקוחות החברה הסינים שהסכימו להיחשף אפשר למצוא את חברת המשחקים יוזו אינטראקטיב, מפתחת המשחק League of Angels, הפועלת משנגחאי. לטענת החברה, מחצית ממשתמשיה הושגו באמצעות פרסום בפייסבוק, שמהווה את הכלי השיווקי המרכזי מבחינתה. יוזו  הצליחה להכפיל בחודשים האחרונים את מספר המשתמשים שלה בהשקעה של כ-1.6 מיליון דולר בפרסומות ברשת החברתית.

 

הגישה לפייסבוק חסומה בפני משתמשים סינים מאז יולי 2009, עת נעלה הממשלה את הגישה מתוך גבולות המדינה (למעט הונג קונג) בעקבות השימוש שעשו ברשת החברתית אקטיביסטים שלקחו חלק במהומות בהתרחשו בעיר אורוקמי. למרות פגישה שנערכה בדצמבר האחרון בין מארק צוקרברג לבין לו וויי, פוליטיקאי סיני הנחשב כאחד המשפיעים ביותר על מדיניות האינטרנט של המדינה, האיסור טרם הוסר - בדומה לחסימה שמוטלת על מרבית שרותי גוגל, יוטיוב, טוויטר, רשתות חברתיות נוספות ואתרי חדשות רבים.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x