שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
אפליקציות

מד מס: יש לכם רכב חברה? כך תחסכו בהוצאות

אפליקציה ישראלית מאפשרת למיין את הנסיעות שלכם לנסיעות שקשורות לעבודה ולנסיעות פרטיות, מה שמאפשר לחסוך מאות שקלים בחודש בעלויות מס שווי שימוש במכונית

עוזי בלומר 11:1328.03.15
כל עובד שיש ברשותו רכב ליסינג ממקום העבודה משלם היום מס שווי שימוש בשיעור 2.48% משווי הרכב. ואולם, מי שתלוי ברכב לביצוע עבודתו בפועל - טכנאים, אנשי מכירות ודומיהם - משלמים מס זהה לזה שישלם מי שקיבל את הרכב כהטבה בחוזה ההעסקה שלו. זה קורה משום שכשנוסחו תקנות מס הכנסה, לא הייתה אפשרות טכנית ריאלית לבצע הפרדה בין נסיעות עבודה לנסיעות פרטיות.

העניין הטריד את עמוס הרוש, מנכ"ל קבוצת GCC Team, שביחד עם מספר שותפים בנה אפליקציה בשם מד מס שמבצעת את ההפרדה הזו עבורכם. התוצאה: חיסכון בתשלום המס.

 


 

האפליקציה מתחברת למונה הקילומטרז' במכונית דרך הסלולרי, מנטרת את מסלול הנסיעה ומשכה ומרכזת את הנתונים לדו"ח חודשי שאפשר להגיש לרשויות המס. המערכת עומדת בכל תקנות מס ההכנסה ומהווה דיווח אמת קביל.

 

אפליקציית מד מס אפליקציית מד מס

 

באתר החברה ישנו סימולטור שמחשב כמה כסף יכול לחסוך הנהג, לפי מאפייני הרכב והנסיעה שלו. למשל, נהג מאזדה 3 שנוסע 3,000 ק"מ בחודש, מתוכם 1,500 ק"מ בנסיעות עבודה, יחסוך כ-400 שקל לחודש בתשלומי שווי שימוש. אם אותו נהג ייסע 3,000 ק"מ, ומתוכם 2,000 בנסיעות עבודה, הוא יוכל לחסוך כ-770 שקל בחודש.

 

חשוב לציין שהמערכת אינה מנטרת את כל הנסיעות שמבצע הרכב, אלא רק את הנסיעות שהנהג מסווג כ"נסיעות עבודה", וכך נשמרת פרטיותו. השימוש באפליקציה הוא חינמי למשך שלושה חודשים. לאחר מכן, הוא כרוך בתשלום חודשי של 60 שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x