שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות התקשורת

למרות התנגדות בזק: שופטי בג"ץ נותנים אור ירוק להמשך הרפורמה בשוק התקשורת הקווית

השופטים שדנו בעתירה שהגישה בזק נגד משרד התקשורת, החליטו לא לעכב את השלב הבא של הרפורמה שיתחיל ב-17 למאי, ובמסגרתו תצטרך בזק למכור לספקי האינטרנט את תשתית הטלפוניה הקווית שלה

אופיר דור 13:5325.03.15

שופטי בג"ץ נותנים בשלב הזה אור ירוק להמשך יישום הרפורמה בשוק התקשורת הקווית (השוק הסיטונאי). כך עולה מדיון שנערך היום (ד') בעתירה של בזק נגד משרד התקשורת ושרי התקשורת והאוצר. השופטים החליטו לא לעכב את השלב הבא של הרפורמה, שיוצא לדרך ב-17 למאי, במסגרתו תחויב בזק להחכיר גם את תשתית הטלפוניה הקווית שלה לספקי האינטרנט.

 

במרכז העתירה של בזק עמד נושא החכרת שירות הטלפוניה הקווית שלה. בזק מתנגדת נחרצות למכירה סיטונאית הטלפוניה למתחרים וטוענת כי בתחום זה קיימת מספיק תחרות גם כך, בעוד ספקי האינטרנט טוענים כי זהו צעד חשוב בדרך ליישום התחרות בשוק התקשורת הקווית . בזק לא הסכימה לדון עד היום על יישום השירות וכעת תצטרך לעשות זאת.

 

שופטי בג"ץ אמרו כי הם לא נוטים לקבל את העתירה של בזק והם רואים חשיבות בהכללת הטלפוניה ברפורמה. אולם במקביל השופטים לא דחו סופית את העתירה והורו למשרד התקשורת להמשיך בדיאלוג מול בזק במסגרת שולחנות עגולים בנושא מימוש הטלפוניה ולהגיש עדכון מצב בתוך 60 יום לבית המשפט. בעצם זה שבג"ץ קצב 60 יום עד לעדכון, הוא אפשר להוציא לדרך את השלב השני של הרפורמה.

 

כמו כן בג"ץ הורה להמשיך את הדיאלוג בין בזק למשרד התקשורת בנוגע לעדכון המחירים שקבע המשרד לגבי החכרת התשתית בעתיד בהתאם לשינוי בביקושים.

 

במסגרת השלב הראשון של הרפורמה, שהחל ב-17 בפברואר, מחכירה בזק את תשתית האינטרנט שלה לספקי האינטרנט שמוכרים כעת חבילות משולבות של ספק אינטרנט ותשתית. בשלב השני אמורה בזק להחכיר את הטלפוניה הקווית, כך שספקי האינטרנט כדוגמת 018 אקספון, סלקום או פרטנר יוכלו לקנות אותה בסיטונאות מבזק ולמכור ללקוחות.

 

לסלקום ולפרטנר יש אמנם שירות טלפוניה קווית משלהם אך הוא פחות איכותי משל בזק כיוון שהוא עובד על האינטרנט הפתוח ולא על קו ייעודי. למפעילים קטנים יותר כמו אקספון וטריפל סי אין כלל שירות טלפוניה.

 

בג"ץ נתן אור ירוק להמשך הרפורמה בשוק התקשורת הקווית בג"ץ נתן אור ירוק להמשך הרפורמה בשוק התקשורת הקווית

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x