$
אינטרנט

גוגל תשיק שירות לתשלום חשבונות בקליק, ישירות מתיבת ג'ימייל

מסמכים פנימיים של החברה שדלפו מראים כי השירות יכלול חיבור ישיר לחשבון האשראי של המשתמש ואף יאפשר לחלק תשלום בין כמה גולשים - למשל, במקרה של שותפים לדירה. מה תרוויח גוגל משירות שכזה?

הראל עילם 13:4225.03.15
גוגל מתכוונת להשיק בסוף השנה שירות תשלומים יעודי שיאפשר למשתמשים לשלם חשבונות בלחיצת כפתור מתוך תיבת הג'ימייל שלהם. כך דיווח אתר re/code, שקיבל לידיו מסמכים שמפרטים את מפת הדרכים של החברה. דובר גוגל סירב להגיב לידיעה.
לפי re/code, גוגל משתפת פעולה עם מספר חברות טלקום ותשתיות שונות, שעתידות לקבל את הוראות התשלום והחשבוניות בגרסה דיגיטלית בלבד. עם קבלת ההוראות, המשתמשים יוכלו לבחור לשלם אותן ישירות וגם לחלק את התשלום עם אחרים (למשל, במקרה של דירת שותפים). תהליך ההרשמה מצביע כי משתמשים יצטרכו לספק פרטים כגון כתובת, שם מלא, טלפון, כרטיס אשראי ומספר ביטוח לאומי (המקבילה האמריקאית למספר תעודת זהות).

 

אפליקציית ג'ימייל באנדרואיד אפליקציית ג'ימייל באנדרואיד צילום מסך: אפליקציה Gmail ובלוג גוגל

 

מה תרוויח גוגל מהשירות?

 

ישנם לא מעט סימני שאלה המרחפים סביב השירות: לא ברור האם גוגל נכנסה לשותפות עם חברות הטלקום או שמדובר בשירות שהיא תציע להם, האם התשלום יהיה דרך חשבון הגוגל Wallet הפרטי של המשתמשים או שיצטרכו ליצור חשבון חדש והאם השירות יושק באופן ראשוני בארצות הברית או ברחבי העולם. אפילו שמו לא ברור: המסמכים שדלפו מתייחסים לשירות כ-Pony Express, אבל יתכן שזהו שם פרויקט פנימי בלבד.

 

השאלה הגדולה ביותר היא כיצד גוגל מתכוונת להוון לשירות והאם תגבה עמלה על כל עסקה שמתבצעת דרכה מבתי העסק או מהמשתמש. יתכן שמבחינת גוגל לא מדובר בערוץ הכנסה ישיר אלא דרך לקדם את השירותים האחרים שלה. לא רק שהדבר יאפשר לה לאסוף יותר מידע מדויק ואישי על המשתמשים, ויעודד אותם לספק לגוגל את פרטי כרטיס האשראי, מספרי זיהוי וכתובת פיזית, אלא גם יתן לה מידע על הרגלי הצריכה שלהם מה שיאפשר לה להציע להם פרסומות ושירותים ממוקדים.

 

אלטרנטיבית, פוני אקספרס גם יכול לסייע לגוגל להשיג לקוחות נוספים בשוק הארגוני - ענקית החיפוש כבר מציעה מגוון רחב של שירותים מקוונים ופתרונות מבוססי ענן לעסקים קטנים ובינוניים תחת מערכת גוגל אפס ודוקס.

 

פייפל, מאחוריך

 

השירות החדש יאפשר לגוגל לתפוס חלק משמעותי יותק משוק התשלומים המקוונים. החברה כבר מציעה אפליקציית ארנק סלולרי, חנויות מדיה, שירותי סטרימינג ואף שירותי משלוח אקספרס, השוואות מחירים ורכישת מוצרים קמעונאיים, אבל עד כה היא מתקשה להתחרות בתחום מול חברות כגון פייפל, אמזון ואפל.

 

נכון להיום, גוגל Wallet גם לא מציע חיבור ישיר אל חשבונות הבנקים של המשתמשים אלא רק מידע אשראי. המסמכים של re/code מראים כי השירות החדש יאפשר תשלום בהוראת קבע ישירות לחשבון הבנק, מה שמצביע על כך שגוגל הולכת להרחיב משמעותית את היכולות של פלטפורמת התשלומים שלה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x