שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מכשירים

טרנד אינטרנט הדברים מגיע לעריסת התינוק

עריסות חכמות, מוצצים שמנטרים את בריאות התינוק, חיישנים בתוך גרביים ועוד: אנליסטים חוזים שתחום אינטרנט הדברים יחולל מהפכה בדרך שבה הורים טריים מטפלים בתינוקות שלהם, בעזרת החיבור לרשת

הראל עילם 09:3723.03.15
מהפכת "אינטרנט הדברים" בפתח. חברות המחקר השונות מעריכות כי עד 2020 יהיה מדובר בתעשייה שתגלגל שבעה טריליון דולר בשנה ותכלול כ-50 מיליארד מוצרים בכל העולם. ואחת מקטגוריות המוצרים הראשונות שתעבור מהפכה, אומרים אנליסטים, היא קטגוריית המוצרים להורים טריים.

שאשי ג'יאן, ראש מחלקת החדשנות בתחום אינטרנט הדברים באינטל, אמרה: "ראיתי בעצמי פיתוחים שמאמנים תינוקות לעשות את צרכיהם בשירותים, מוצרים שעוקבים אחרי תנועות התינוק ובודקים את הדופק שלו". בין המוצרים השונים המפותחים בעזרת שבבי אינטל ניתן לציין כסא תינוקות מיוחד לרכב שמוודא שהתינוק קשור כמו שצריך, או מוצץ חכם שגם מתפקד כמדחום.

 

מוצץ חכם מוצץ חכם

 

ישנם לא מעט פיתוחים שעוסקים בנושא מדידת חום, בעיה רגישה וידועה בקרב הורים. TempTraq הוא מדחום אלטרנטיבי המעוצב כמדבקה שניתן להצמיד לעור התינוק. פתרון אחר הוא Sproutling, צמיד חכם שגם מתפקד כמדחום. Mimo מעוצב כמו חולצה דקיקה, הכוללת חיבוריות בלוטות' ושולחת לסמארטפונים של ההורים מידע כגון טמפרטורה, קצב נשימה ותנוחת גוף.

 

עריסה חכמה שמנדנדת את התינוק בקצב שמדמה אחיזה של אם ומנטרת את מצבו הבריאותי עריסה חכמה שמנדנדת את התינוק בקצב שמדמה אחיזה של אם ומנטרת את מצבו הבריאותי

 

בהתחשב בהצלחה המסחרית האדירה של מוניטורים לתינוקות המאפשרים לנטר את הנעשה בחדר התינוק מרחוק, לא מעט חברות פונות לפתח מוצרי ניטור מתקדמים יותר. אחד מהם הוא Owlet, התקן זעיר שניתן לשים בגרב התינוק, המודד בצורה קבועה נתונים כגון אחוז חמצן בדם, דופק, איכות שינה, תדירות הפרעות שינה וחום.

 

ניטור התינוק דרך הסמארטפון ניטור התינוק דרך הסמארטפון

 

פתרון דומה אך אחר הוא Glgl, המשולב בתוך בקבוק החלב. בקבוק ה-Glgl בודק את קצב היניקה, משקל וזווית יניקה ומיועד להתריע בפני בעיות ולהמליץ להורים על זווית ההנקה האופטימלית.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x