$
חדשות טכנולוגיה

השדרוג לווינדוס 10 - חינם לכולם, גם לבעלי גרסאות פיראטיות

מיקרוסופט הפתיעה והבטיחה שבקיץ הקרוב יוכל כל מי שרוצה לקבל את מערכת ההפעלה הבאה שלה בחינם. היא תושק ברוב מדינות העולם ותתמוך ב-111 שפות. בנוסף, חשפה מיקרוסופט תכונת זיהוי ביומטרי שתחליף את הקלדת הסיסמאות

עומר כביר 09:1018.03.15
מיקרוסופט צפויה להשיק את הגרסה הבאה של מערכת ההפעלה שלה, ווינדוס 10, במהלך הקיץ הקרוב - כך הודיעה החברה אמש בבלוג הרשמי שלה. מיקרוסופט לא מסרה תאריך מדויק להשקה הצפויה, אך ציינה שהיא תתבצע ב-190 מדינות ושמערכת ההפעלה תהיה תתמוך בלא פחות מ-111 שפות.
אבל ההפתעה הגדולה היא שמיקרוסופט תאפשר למחשבים שמריצים עותקים לא חוקיים של ווינדוס לזכות בשדרוג אוטומטי לווינדוס 10 ללא תשלום. זאת, כחלק ממאבק בפיראטיות של מוצרי התוכנה של בסין.

 

ווינדוס 10 נחשפה בינואר האחרון וסימנה חזון חדש של מיקרוסופט לעולם הטכנולוגיה בדמות מערכת הפעלה אחת לכל המכשירים השונים שזמינים בשוק – מחשבים אישיים, טאבלטים, פאבלטים וסמארטפונים. היא כוללת שינויים כמו חזרתו של תפריט ההתחל המיתולוגי, שנעלם מווינדוס 8, שילוב של העוזרת החכמה קורטנה גם במחשבים אישיים, וזיהוי אוטומטי של התצורה שבה עובדים משתמשי לפטופים היברידיים והתאמת ממשק המשתמש אליה.

 

ווינדוס 10 על טאבלט סרפס ווינדוס 10 על טאבלט סרפס

 

באירוע ההשקה הודיעה מיקרוסופט שבשנה הראשונה להשקתה, מכשירים שמריצים ווינדוס 7 ומעלה יוכלו לשדרג לווינדוס 10 בחינם. ואולם, עתה הודיעה החברה, באופן תקדימי, שמהשדרוג החינמי יהנו גם מחשבים שמריצים עותקים לא חוקיים של ווינדוס.

 

"אנחנו נשדרג לווינדוס 10 את כל המחשבים שעומדים בדרישות החומרה, בין אם יש להם עותק חוקי ובין אם לא", אמר לרויטרס מנהל ווינדוס במיקרוסופט, טרי מאיירסון. “המטרה היא להתחבר מחדש למאות מיליוני משתמשי ווינדוס בסין".

 

החברה אף חתמה על שיתופי פעולה עם חברות סיניות דוגמת לנובו והרשת החברתית הסינית Tencent, במטרה לקדם את מערכת ההפעלה במדינה. במסגרת שיתוף פעולה זה, לנובו תספק שירותי שידרוג ב-2,500 מרכזי שירותי הלקוחות והחנויות שלה בסין, ו-Tencent תציע חבילת שדרוג חינמית עם באנדל לשירותיה השונים.

 

פיתרון למכת התוכנה הפיראטית

 

המהלך, כך נראה, הנו ניסיון מקורי של מיקרוסופט להיאבק בפיראטיות התוכנה בסין. לפי הערכות, מאות מיליוני משתמשים במדינה עושים שימוש בעותקים פיראטיים של ווינדוס, ומחקרים מצביעים על כך ששלושה רבעים מהתוכנה שבה נעשה שימוש בסין הינה פיראטית. במיקרוסופט סבורים עתה שבקרב על מכירת עותקים חוקיים של ווינדוס 10 כבר לא ניתן לנצח, ומעדיפים לכן לחלק את מערכת ההפעלה בחינם בתקווה שניתן יהיה לייצר הכנסות באמצעות שירותי ערך מוסף, דוגמת חנות האפליקציות של ווינדוס.

 

במקביל, באירוע שערכה אתמול מיקרוסופט בסין הציגה החברה תכונה חדשה שתשולב בווינדוס 10 – Windows Hello. מדובר בפלטפורמת זיהוי ביומטרי שתאפשר למשתמשים עם חומרה מתאימה להזדהות באמצעות צילום פנים, צילום רשתית או טביעת אצבע, ובכך לוותר על הצורך להזין סיסמה בעת כניסה למחשב.

 

"ווינדוס 10 היא הפלטפורמה היחדיה שתומכת בחדשנות לכל סוגי החומרה הקיימים ואנחנו מחויבים להשקיע בהצלחת השותפים שלנו באמצתעות תמיכה בפעילות הפיתוח שלהם", כתב מאיירסון. “אני ממתין בציפייה על מנת לראות איך חברות מדהימות מכל העולם ימשכו לחדש עם מכשירים שמריצים את ווינדוס 10. בעבודה משותפת אני יודע שאנחנו יכולים ליצור חוויות מדהימות שבאמת יענגו את הלקוחות שלנו".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x