$
חדשות טכנולוגיה

חדש בפייסבוק: העברת כספים לחברים דרך אפליקציית הצ'ט

לאחר הזנת נתוני חשבון לחיוב, יוכלו המשתמשים לשלוח כסף באפליקציה על ידי לחיצה על אייקון דולר - ללא תשלום עמלה. התכונה החדשה תושק בתחילה בארצות הברית ועתידה להוסיף תמיכה בכרטיסי אשראי, בדומה לפייפאל

עומר כביר 08:5618.03.15
לא צריך לכתוב צ'ק: פייסבוק חשפה אתמול תכונה חדשה שתאפשר למשתמשים להעביר כסף לחבריהם באמצעות שירות המסרים המידיים שלה. התכונה תושק בחודשים הקרובים, ובשלב הראשון תהיה זמינה בארה"ב בלבד.
ההליך צפוי להיות פשוט מאוד: כל שיש לעשות זה להתחיל שיחה עם חבר במסנג'ר של פייסבוק, ללחוץ על אייקון ה-$, להזין את הסכום המבוקש וללחוץ על Pay. בפעם הראשונה גם יתבקש המשתשמש להזין כרטיס דביט (השירות לא צפוי לתמוך בשלב זה בכרטיסי אשראי).

 

פייסבוק מתחדשת פייסבוק מתחדשת

 

על מנת לקבל כסף יתבקש הנמען להזין כרטיס דביט בפעם הראשונה שבה יועבר לו כסף, כאשר בפעמים הבאות הקבלה צפויה להיות אוטומטית לחלוטין. בנוסף, ניתן יהיה ליצור קוד סודי אותו יתבקש המשתמש להזין בכל פעם שהוא מבקש לשלוח תשלום. השירות ייתמך במחשבים אישיים, מכשירי אנדרואיד ומכשירי iOS, כאשר באחרונים ניתן יהיה לאשר תשלום עם טביעת אצבע במקום קוד סודי. השימוש בשירות, לדברי פייסבוק, צפוי להיות חינמי לחלוטין ולפחות בשלב הראשון היא לא צפויה לגבות עמלה מהתשלומים שיועברו באמצעותה.

 

מה יוצא לפייסבוק מהמהלך?

 

"בתור סולקת תשלומים לגיימרים ולמפרסמים מאז 2007, פייסבוק סולקת יותר ממיליון עסקאות ביום", כתבה החברה בפוסט בבלוג הרשמי שלה. “מערכות התשלומים נמצאות בסביבה מאובטחת שמופרדת מהחלקים האחרים של רשת פייסבוק ושזוכה לבקרה ופיקוח מוגברים. צוות מומחים למניעות הונאות פועל לזיהוי פעולות חשודות ומסייע בשמירה על החשבונות".

 

חשיפת השירות לא מפתיעה יותר מדי, בהתחשב בעובדה שבשנה שעברה שכרה פייסבוק את נשיא פייפאל דאז, דייוויד מרקוס, ומינתה אותה לסגן נשיא למוצרי מסרים. השאלה המתבקשת אבל היא מה יש לפייסבוק להרוויח מהשירות, בהתחשב בכך שהוא ניתן בחינם. התשובה המתבקשת: פרטי התשלום של המשתמשים.

 

השקת השירות תעודד משתמשים להזין פרטי תשלום, בשלב הראשון בדמות כרטיסי דביט בלבד, מהלך שצפוי לסייע לה בעתיד בבואה להשיק שירותי מסחר מקוון או שירותים אחרים מבוססי תשלום.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x