$
אפליקציות

זוזי, סירי: ההפעלה הקולית של מיקרוסופט תגיע לאנדרואיד ול-iOS

קורטנה, הסייעת הדיגיטלית של מיקרוסופט, יוצאת ממכשירי ווינדוס פון: היא נחשבת לטובה בעולם ועתידה להגיע גם אל מערכות ההפעלה המתחרות, בתוספת תכונות חדשות כשילוב מידע מהודעות טקסט באפליקציות שהתקנתם

הראל עילם 08:4316.03.15
הסייעת הדיגיטלית של מיקרוסופט, קורטנה, תגיע בעתיד גם לאנדרואיד ו-iOS כאפליקציה עצמאית. כך אישרו מספר מקורות בתוך החברה לסוכנות רויטרס. לא ידוע כעת מתי האפליקציה תושק, אם כי ניתן להעריך כי ההשקה לא תהיה ב-2015.

ראש חטיבת ווינדוס במיקרוסופט, ג'ולי לארסון-גרין, אמרה בנובמבר 2014 כי קורטנה תגיע לבסוף גם למערכות הפעלה אחרות מלבד ווינדוס פון אבל לא הרחיבה על כך. מאז נודע כי בין השאר קורטנה תהיה זמינה גם במערכת ההפעלה השולחנית ווינדוס 10 ובקונסולת המשחק Xbox One.

 


 

קורטנה, שקרויה על שם אחת הדמויות בסדרת המשחקים Halo שהיא אינטליגנציה מלאכותית, הושקה לפני כשנה יחד עם ווינדוס פון 8.1 כאלטרנטיבה לסירי ושירות גוגל Now. היא נחשבת לטובה מסוגה ומשלבת את יכולות החיזוי של גוגל Now, והאופי והאינטליגנציה המלאכותית של סירי. חלקים מקורטנה גם מפותחים בארץ ומתמקדים בעיקר במערכת ההמלצות החכמה של הסייעת הדיגיטלית. עם זאת, החסרון הגדול ביותר של קורטנה עד כה הוא בזמינותה במכשירי ווינדוס פון בלבד.

 

קורטנה בפעולה קורטנה בפעולה צילום: ניצן סדן

 

בנוסף לדיווח על ההשקה העתידית של קורטנה כאפליקציית אנדרואיד ו-iOS, רויטרס דיווחו שבסתיו הקרוב תקבל הסייעת שדרוג משמעותי. החברה מתכוונת לשלב בתוכה את פרויקט האינטליגנציה המלאכותית שלה, המכונה 'איינשטיין". בין השאר, איינשטיין ידע לנתח קטעי טקסט במהירות ובדומה לגוגל Now יוכל לקרוא את המיילים והתכתובות של המשתמש על מנת להסיק מהן תובנות ומידע. כך למשל, מידע על פגישות המופיעות במיילים ישולבו אוטומטית לתוך אפליקציית היומן.

 

אריק הורוביץ, חלק מפרויקט 'איינשטיין', אישר את הדברים והוסיף: "אנחנו מגדירים מחדש את השוק. מי שידע לדעת לעקוב אחרי הכי הרבה דברים, להתקשר למספר הרב ביותר של שירותים, בדרך שמשלימה את הזיכרון האנושי, הוא זה שינצח".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x