$
הייטק והון סיכון

דויטשה טלקום תשקיע השנה בשתי חברות סייבר ישראליות

ההשקעה צפויה להגיע לעשרה מיליון דולר. זהות החברות טרם נחשפה, אך אחת עוסקת באבטחת תשתיות מחשוב והשניה - בהגנה על תשדורות רדיו. בנוסף, עתידה החברה להשקיע בישראל עשרות מיליוני יורו בשנים הקרובות

מאיר אורבך 13:3215.03.15

דויטשה טלקום מתכוונת להשקיע בשנה הקרובה בשתי חברות סייבר ישראליות שזהותן טרם פורסמה. גיא הורוביץ, מנכ"ל החברה בישראל, אמר ל"כלכליסט" שאחת החברות עוסקת בהגנה על תשתיות מחשוב והשניה בהגנה על אותות התקשורות והרדיו - ושסכום ההשקעה עתיד להגיע לעשרה מיליון דולר.

לאחרונה הכריזה דויטשה טלקום על הקמת טי קפיטל - גוף השקעות חדש שמאחוריו הון של חצי מיליארד יורו. הוא נועד להשקעות בחברות טכנולוגיות בכל שלבי הפעילות. הגוף החדש יחליף את גוף ההשקעות טי ונצ'רס שהשקיע בישראל בעבר.

 

גיא הורוביץ, מנכ"ל דויטשה טלקום ישראל גיא הורוביץ, מנכ"ל דויטשה טלקום ישראל צילום: אוראל כהן

 

ל"כלכליסט" נודע שהגוף מייעד עשרות מיליוני יורו לאורך להשקעה בישראל. הורוביץ ואנשיו אחראים על איתור החברות בארץ. דויטשה טלקום מעסיקה עשרות עובדים כיום בישראל בתל אביב ובבאר שבע.

 

"אנחנו בוחנים טכנולוגית סייבר ישראליות במעבדות הסייבר שלנו בבאר שבע", אמר הורוביץ. "היכולת שלנו לבדוק חברות ולתת את חומת האמון שלנו היא הכרה באיכות של המעבדות שלנו שהוקמו כאן כבר ב-2004".

 

בשיחה עם "כלכליסט" לרגל כנס הסייברטק שייערך בתל אביב ב-24 למרץ אמר ד"ר מרקוס שמאל, ראש תחום הסייבר בדויטשה טלקום: "אנחנו רואים כיום עליה משמעותית שעוד תגדל בתחום התקיפות. אנחנו מהווים יעד לא רק כחברה טכנולוגית אלא גם כחברה שמשרתת לקוחות רבים והם עצמם גם יעד".

 

ד"ר שמאל הסביר שאם בעבר היה זמן רב לתגובה על מתקפות מקוונות למיניהן, הרי שכיום זמן התגובה חייב להיות מהיר במיוחד - לאור מעורבות פושעי סייבר בכל הרמות, האקרים אקטיביסטים וכמובן גורמי טרור וממשלות זרות.

 

בכנס הסייברטק ישתתפו בכירים בתחום כגיל שוויד מנכ"ל צ'קפוינט, סגן נשיא Alipay - פלטפורמת התשלום של עליבאבא הסינית, כריסטין לאבג'וי - ראש תחום הסייבר ב-IBM, יוג'ין קספרסקי - מייסד חברת האבטחה הנושאת את שמו, בכירים מ-DHS, סיטיבנק, RSA ועוד.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x