$
חדשות טכנולוגיה

ביי ביי נקסוס 5: גוגל עצרה את מכירת הסמארטפון הזול והפופולרי שלה

החברה מוכרת כעת רק את דגם נקסוס 6 היקר יותר; עצירת המכירה - למרות הכחשות קודמות בעניין

עומר כביר 12:5013.03.15

הנקסוס 5, שזכה לביקורות חיוביות רבות ולפופולריות גדולה יחסית, כבר לא מוצע למכירה באתר של גוגל. "בשעה שעדיין קיים מלאי של הנקסוס 5 אצל הספקיות והשותפים הקמעונאיים שלנו, המיקוד שלנו כעת הוא בנקסוס 6", נמסר מטעם החברה לאתר חדשות הטכנולוגיה The Verge.

 

 

 

הפסקת המכירה מגיעה אחרי שבסוף 2014 דווח שגוגל הפסיקה את ייצור המכשיר, ושבכוונתה להפסיק את מכירתו עם חיסול המלאי שנמצא ברשותה. גוגל הכחישה אז דיווחים אלו וטענה בתגובה ל-The Verge שהנקסוס 5 יהיה זמין למכירה ישירות מגוגל או באמצעות שותפותיה ברבעון הראשון של 2015 לכל הפחות.

 

 

נקסוס 6 נקסוס 6

 

ואולם, הפסקת מכירת המכשיר בימים האחרונים באתר גוגל, לפחות שבועיים לפני תום הרבעון, מראה על כך שתגובה זו לא הייתה מדויקת לחלוטין.

 

הנקסוס 5, שהוצג באוקטובר 2013, נמכר בארה"ב תמורת 350 דולר (בישראל עמד המחיר בהשקה על 2,800 שקל), ונחשב למכשיר איכותי ביחס למחירו הזול יחסית. באוקטובר שעבר החלה גוגל להתמקד במכשירי פרימיום, עם השקת הנקסוס 6 שלו תג מחיר גבוה משמעותית של 649 דולר לכל הפחות.

 

כעת זונחת גוגל את קטגוריית המכשירים הזולים, אולי לאור התחרות הגוברת מצד יצרניות סיניות שמסוגלות להציע מכשירים באיכות דומה אך במחיר נמוך בהרבה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x