$
חדשות טכנולוגיה

בלעדי לכלכליסט

איזיבוב הישראלית־בריטית תשתף פעולה עם ענקית המסחר האלקטרוני הסינית עליבאבא

חברת ההייטק תציע לעסקים קטנים ובינוניים בבריטניה קו אשראי לרכישות והלוואות זעירות דרך אתר Alibaba.com הסיני. להערכת מנכ"ל איזיבוב, הנחשבת למלווה הסיטונאית הגדולה בבריטניה, שיתוף הפעולה יניב לה עשרות מיליוני ליש"ט בשנה

הראל עילם 08:2911.03.15

חודשיים לאחר שהקימה מרכז פיתוח בישראל סביב ההשקעה שלה בחברת Visualead, חותמת חברת האינטרנט הסינית עליבאבא על הסכם שיתוף פעולה משמעותי עם חברת ההייטק הישראלית־בריטית איזיבוב (EZbob), כך נודע ל"כלכליסט". מנכ"ל החברה הישראלית תומר גוריאל מעריך את השוק הפוטנציאלי של שיתוף הפעולה בעשרות מיליוני ליש"ט בשנה.

 

איזיבוב הוקמה ב־2011 על ידי גוריאל ושרון פרלשטיין ומציעה שירותי הלוואות סיטונאיות לעסקים קטנים ובינוניים בבריטניה. החברה, הנחשבת למלווה הסיטונאית הגדולה בבריטניה, מעסיקה כיום כ־30 עובדים במשרדיה בלונדון ובהרצליה פיתוח, כאשר הפיתוח נעשה בארץ.

 

אבי כץ, קרן הגשמה אבי כץ, קרן הגשמה צילום: נמרוד גליקמן

 

איזיבוב מאפשרת לעסקים העומדים בתנאי סף לקבל בתוך דקות כספים בהיקף של עד 150 אלף פאונד למשך כ־15 חודשים, כאשר ההלוואה מגיעה עם ריבית בגובה 0.75% לחודש ומגובה על ידי האיחוד האירופי. הפיתוח המרכזי של החברה הוא מערכת ניתוח סיכונים וקביעת גובה אשראי, וכן פלטפורמת העברת כספים מהירה. החברה קיבלה ערבויות בגובה 40 מיליון פאונד מהמוסדות הפיננסיים של האיחוד האירופי, ועד כה העניקה הלוואות לאלפי עסקים בהיקף כולל של 35 מיליון פאונד.

 

במסגרת שיתוף הפעולה עם עליבאבא, איזיבוב תציע ללקוחותיה קו אשראי לרכישות והלוואות זעירות גם דרך אתר Alibaba.com. האתר מהווה כ־5% מהכנסותיה השנתיות של עליבאבא ומאפשר ללקוחות עסקיים בינלאומיים לבצע עסקאות גדולות לרכישת מוצרים ישירות מספקים סיטונאיים סיניים.

 

איזיבוב גייסה עד כה קרוב ל־6.5 מיליון פאונד, כאשר המשקיעה הגדולה שלה היא קרן הגשמה שהשקיעה למעלה מ־4.1 מיליון פאונד בשלושה סבבים. הקרן נוסדה בידי אבי כץ, הבעלים של רשת בתי הקפה המוזלים קופיקס, המכהן גם כנשיאה. לדברי יו"ר קרן הגשמה חנן שמש, "הגשמה מאמינה באיזיבוב מתחילת דרכה, והשקיעה את עיקר ההון העצמי בחברה כבר בשלביה הראשוניים. משקיעי הגשמה נהנים כיום מחברה ששוויה בפועל הינו יותר מפי שלושה מבמועד כניסתם להשקעה".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x