שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
אפליקציות

אפליקציית הבחירות הממשלתית: לא לדוברי ערבית ורוסית

שירות ממשל זמין השיק היום את "בחירון 2015" - אפליקציית מיקומי קלפיות, שיעורי הצבעה ועדכוני תוצאות האמת. ואולם, היא זמינה בעברית בלבד. יו"ר מרצ: מדובר במהלך מכוון של ממשלת נתניהו

עומר כביר 15:3310.03.15

בחירות 2015 לדוברי עברית בלבד? ממשל זמין השיק הבוקר אפליקציית iOS ואנדרואיד בשם בחירון 2015, שמאפשרת להתעדכן במידע מקיף שנוגע למערכת הבחירות הקרובה - החל ממיקום קלפיות, עבור בשיעורי הצבעה ביום הבחירות ועד עדכוני תוצאות בזמן אמת.

ואולם, זמן קצר לאחר השקתה כבר ספגה האפליקציה ביקורות חריפות, בטענה שהיא מציגה מידע בעברית בלבד ומתעלמת לחלוטין מדוברי ערבית, שפה רשמית במדינת ישראל בעלת מעמד זהה לשל השפה עברית.

 

אפליקציית בחירון 2015 אפליקציית בחירון 2015

 

"אפליקציה ליהודים בלבד זה סטארט-אפ? מסתבר שכן לפי הממשלה שלנו, ששיחררה אתמול את 'בחירון 2015', אפליקציית הבחירות הרשמית של המדינה, אבל בעברית בלבד ובלי גרסה בערבית, שמגוחך שצריך להזכיר שהיא שפה רשמית במדינה", תקפה יו"ר מרצ, ח"כ זהבה גלאון, בעמוד הפייסבוק הרשמי שלה.

 

“אמת שמדובר במהלך הגיוני לגמרי מצד הממשלה: למה שנתניהו ירצה לעזור לאזרחי ישראל הערבים לאתר את הקלפי הקרובה למקום מגוריהם אם רק אתמול הוא דיבר על הסכנה ב'התייצבות מאסיבית של ערביי ישראל בקלפי'? חס וחלילה שהם יעלו את אחוז ההצבעה ויעזרו למהפך. לכן פניתי הבוקר למטה התקשוב הממשלתי - ניחשתם נכון, השר האחראי עליו כרגע הוא בנימין נתניהו - בבקשה שיפרסמו בהקדם גרסה לאפליקציה בערבית, וגם ברוסית ובאמהרית, שכמובן גם הן לא נגישות דרך האפליקציה”.

 

המנכ"לים המשותפים של ארגון קרן אברהם, ד"ר תאבת אבו-ראס ואמנון בארי-סוליציאנו, כתבו בהודעה לעיתונות: "שירות ממשלתי חיוני ומרכזי כמו אפליקציית בחירות, בעידן שבו חלק רוב איסוף המידע היומיומי נעשה דרך האינטרנט והסלולר, צריך להינתן בשפותיהן הרשמיות של המדינה - עברית וערבית. לא סביר שכמיליון וחצי אזרחים לא יוכלו לקבל את המידע החיוני הזה בשפת אמם. מעבר לחובה הפורמלית, יש כאן פגיעה במחויבות השירותית והממשלית של המדינה בחמישית מתושביה".

 

ממערך ממשל זמין נמסר כי בקרוב תעודכן האפליקציה ותתווסף אליה תמיכה בשפה הערבית.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x