$
מכשירים ומדריכים

כולם מחכים לשעון אפל - וגם הגנבים

לפי הערכות אנליסטים, השעון החכם צפוי להיות מטרה מועדפת לעבריינים, בהיותו קל לגניבה ולאיפוס לפני מכירה. אילו מנגנונים למניעת גניבה יכלול המכשיר? כל התשובות בדיווח חי ומתעדכן מאירוע אפל, מחר ב-20:00

ניצן סדן 12:2908.03.15
כמעט כל יצרניות המובייל כבר הציגו שעון חכם ורבות אף השיקו כזה. אפל מפגרת אחר המתחרות ורק מחר ב-20:00 בערב תציג את יכולות שעון האפל ווטש במלואן ותגלה את מועד השקתו. בינתיים, נערכים גורמים רבים בשוק לתחרות עם ענקית הטכנולוגיה האמריקאית - אך יש עוד גורמים שצפויים להיות מושפעים מהגעת השעון לפרק ידו של הצרכן: ביניהם, האמינו או לא - ציבור הגנבים.

להערכת סטרטג'י אנליטיקס, אחוז אחד מכל הסמארטפונים בעולם נגנב מדי שנה - ובשוק השעונים החכמים המצב עלול להיות אף חמור יותר, בגלל מאפייני המוצר עצמו. מכשירי האייפון של אפל הם גם ככה יעד מועדף לגניבה: הם שומרים על ערכם בשוק המכשירים המשומשים בצורה טובה, מה שמבטיח רווח נאה לגנב החרוץ. זה האחרון יצטרך לקוות שאין מנגנון נטרול מרחוק של הטלפון, אחרת יצטרך למכור אותו בצורת חלפים למעבדות - וירוויח עליו פחות.

 

שעון אפל שעון אפל צילום: apple.com

 

ג'יימס מקוויבי, אנליסט חברת פורסטר, הסביר ל-Marketwatch כי בניגוד לסמאטרפון, השעון החכם אינו מחובר לרשת ולא ניתן לנטרול מרחוק. לדבריו, ניתן בקלות לגנוב אותו (שכן הוא נמצא על היד ולא בתיק או בכיס), לכבות ולאפס אותו ולהצמידו לסמארטפון אפל אחר לאחר שנמכר. מבחינת המכשיר, מדובר בהחלפת ידיים סטנדרטית - כפי שקורה פעמים רבות כשמשתמשים מוכרים את הטלפונים שלהם.

 

המיתוג של אפל חזק מספיק כדי למשוך משתמשים בכל הגילים, שלא תמיד מודעים לסוגיות אבטחה, גיבוי או הגדרת יכולת נטרול מרחוק. למעשה, עדיין לא ידוע האם אפל פתרה את הסוגיה הזו, שבינתיים גם יצרניות שעוני אנדרואיד לא פתרו. נכון להיום, השעון החכם הוא יעד נוח ופשוט עבור הגנבים. הבעיה היחידה שלהם היא ששעונים חכמים אינם פופולריים מספיק כדי להימכר בכמות שתניב רווח.

 

כלכליסט יסקר את אירוע שעון האפל ווטש בדיווח חי ומתעדכן.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x