שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מכשירים

חדש מאיקאה: שולחנות שיטעינו אלחוטית את סוללת הסמארטפון שלך

החברה חשפה ליין מוצרים שמצוידים ביכולת טעינה אלחוטית מבוססת טכנולוגיית Qi - בה תומכים מכשירי סוני, נוקיה, סמסונג, HTC, חואווי ואחרות. המוצרים יושקו בתחילה בארה"ב ובאירופה ולא ידוע אם ומתי יגיעו לישראל

הראל עילם 15:4701.03.15

איקאה תתחיל פוזלת אל תחום המוצרים החכמים: החל מהחודש הבא תמכור החברה ליין רהיטים ומוצרי חשמל לבית שיוכלו להטעין אלחוטית סמארטפונים, טאבלטים, מוצרי מחשוב לביש ומחשבים.

המטענים יימכרו בתחילה בארה"ב ובאירופה. ההכרזה תוזמנה כך שתצא יחד עם פתיחת תערוכת הסלולר העולמית בברצלונה, שם ייחשפו לראשונה מוצרי מובייל חדשים שבין השאר יתמכו בטעינה אלחוטית.

 

מניחים את הסלולרי על ה-X במקום לחפש את המטען מניחים את הסלולרי על ה-X במקום לחפש את המטען

 

הטעינה עצמה תתבצע על ידי הנחת המכשיר על מטען ייעודי שניתן לשילוב בשולחנות עבודה, שידות לילה ומנורות קריאה. חשוב לזכור שעדיין לא מדובר בטעינה אלחוטית במלואה - שכן עדיין נדרש כבל לחיבור הרהיט לחשמל. לפי איקאה, המטען יעלה כ-25 דולר. הרהיטים עצמם ימכרו החל מ-45 דולר ומעלה.

 

השולחן והמנורה "המטעינים" של איקאה השולחן והמנורה "המטעינים" של איקאה צילום: IKEA

 

"אנשים שונאים כבלים והם מודאגים שהם יאבדו את המטען שלהם. אנחנו רוצים לעשות את החיים קלים יותר" אמר ביורן בלוק, ראש מחלקת הרהיטים באיקאה. הוא הבטיח כי בעתיד המטען יימכר עם מאות רהיטים שונים.

 

המטען יעבוד על פרוטוקול Qi הפופולרי להטענה אלחוטית. חברות רבות משתמשות בפרוטוקול זה, ביניהן גם סוני, נוקיה, LG, חואווי, HTC, מוטורולה, סמסונג ועוד. לפי איקאה, יותר מ-700 דגמי מכשירים, בהם יותר מ-80 דגמי סמארטפונים, משתמשים ב-Qi. ניתן להניח כי מספר זה יגדל משמעותית במהלך השנה הקרובה: לא מעט חברות עובדות כעת על שילוב יכולת טעינה אלחוטית במכשיריהן החדשים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x