$
חדשות טכנולוגיה

ניצחון לרשת החופשית: הרשויות בארה"ב אישרו תקנות לנייטרליות רשת

לפי התקנות החדשות, ייאסר על ספקיות אינטרנט לחסום אתרים, אפליקציות ושירותים, להגביל מהירויות גלישה לאתרים ושירותים או לגבות מהם תשלום מיוחד בעבור מסלולי גלישה מהירים

עומר כביר 13:4427.02.15
ניצחון גדול לרשת החופשית: נציבות התקשורת הפדרלית בארה״ב (FCC( אישרה אמש (ה') תקנות שמבטיחות את נייטרליות הרשת במדינה.

 

 

 

לפי התקנות החדשות, ייאסר על ספקיות אינטרנט לחסום אתרים, אפליקציות ושירותים, להגביל מהירויות גלישה לאתרים ושירותים או לגבות מהם תשלום מיוחד בעבור מסלולי גלישה מהירים. בנוסף, התקנות מסווגות את האינטרנט כשירות טלקומוניקציה לפי חוק התקשורת, בדומה לשירות הטלפונייה במדינה. סיווג זה נותן לרשות סמכויות פיקוח נרחבות יותר על פעילות הספקיות. כל התקנות החדשות חלות גם על ספקיות אינטרנט סלולרי.

 

 

 צילום: אי פי אי

 

 בעקבות התקנות החדשות, ייאסר על ספקיות אינטרנט בארה"ב לנקוט בפעולות שמהוות פגיעה בלתי סבירה בצרכנים או בחברות שצרכנים מנסים לצרוך את מוצריהן המקוונים. ספקיות אינטרנט יוכלו להאיט גישה למשאב מקוון רק לצורכי "ניהול סביר של הרשת", ולא ממניעים עסקיים.

 

"הפעולה שבה נקטנו היא מימוש של העיקרון שלפיו לשום גוף, בין אם מדובר בממשלה ובין אם בתאגיד, לא יכולה להיות השפעה על הפתיחות והנגישות של הרשת", אמר נציב ה-FCC, טום ווילר. חברת הנציבות ג׳סיקה רוזנוורצל הוסיפה: ״אנחנו לא יכולים לקיים אינטרנט דו-מעמדי, עם נתיבים מהירים למיוחסים בעוד כל השאר משתרכים מאחור. אנחנו לא יכולים לאפשר לשומרי סף להגיד לנו מה מותר או אסור לנו לעשות ולאיפה אנחנו יכולים לגלוש ברשת. ואנחנו לא צריכים חסימות והאטות שיעררו את הקיום של האינטרנט".

 

ההחלטה התקבלה אחרי מאבקים קשים ומהווה ניצחון מובהק לתומכי הרשת החופשית, לא רק בארה"ב אלא גם בעולם כולו. עם זאת, המילה האחרונה במאבק עוד לא נאמרה וגורמים במפלגה הרפובליקנית, ששולטת בשני בתי הנבחרים בארה״ב, כבר יוזמים מהלכי חקיקה שיבטלו את החלטת הנציבות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x