$
אפליקציות

מי מרוויח כסף מסנאפצ'ט? בינתיים, רק כוכבות הפורנו

אפליקציית הצ'ט זכתה לאחרונה להערכת שווי של 19 מיליארד דולר - אך בינתיים רק תעשיית הבידור למבוגרים מצליחה להרוויח כסף דרכה; חשפניות ושחקניות פורנו מוכרות בה תמונות וסרטונים בסכום של בין דולר לעשרות דולרים

עומר כביר 14:0426.02.15
המודל העסקי של סנאפצ'ט מתפשט: חשפנים ושחקני פורנו משתמשים בפלטפורמת התשלומים של אפליקציית המסרים הזמניים כמנוע הכנסות, ומוכרים תמונות או סרטוני וידאו שלהם - כך דיווח הניו יורק טיימס.

סנאפצ'ט, שזוכה בימים אלו להערכת שווי של 19 מיליארד דולר, עושה מאמצים ניכרים כדי לבסס מודל עסקי שיצדיק את ההערכה. ואולם, נראה שבינתיים תעשיית הפורנו מצאה דרך להפוך את האפליקציה למקור מזומנים נוסף.

 

אפליקציית סנאפצ'ט אפליקציית סנאפצ'ט

 

בנובמבר שעבר השיקה סנאפצ'ט פלטפורמת תשלומים, בשיתוף עם חברת התשלומים סקוור, שמאפשרת למשתמשים להעביר כסף לחבריהם פשוט באמצעות הקלדת סכום הכסף המבוקש. כעת, מדווח הטיימס, חשפנים ושחקני פורנו משתמשים בפלטפורמה זו ושולחות למשתמשים תמונות או סרטונים תמורת סכום סמלי.

 

התשלום נע בין דולר לחמישה דולרים תמורת כמה תמונות סטילס בהתאמה אישית ויכול להגיע לסכום דו ספרתי תמורת סרטונים שמצולמים במיוחד בעבור המשתמש. לפי הדיווח, שחקני הפורנו שעושים שימוש זה בסנאפצ'ט כוללים גברים ונשים כאחד.

 

מסקסטינג לפורנו

 

אף שמדובר עדיין בהיקף קטן ביחס להיקף השימוש בסנאפצ'ט, ההיצע גדל בהתאם לביקוש, שנראה גבוה במיוחד. בשלב זה, החסם העיקרי הוא היכולת למצוא את אותם חשפני סנאפצ'ט, שרובם פועלים בחשאי שכן פעילות זו עומדת בניגוד לכללי השימוש באפליקציה. החברה עצמה פועלת לעצירת התופעה ולסגירת החשבונות המדוברים. מבין 30 החשבונות שאחריהן עקב כתב הניו יורק טיימס, 28 נסגרו בתוך שבוע. "יש לנו מערכות מתוחכמות שנועדו לזהות שימוש לרעה ולסגור חשבונות שמפירים את תנאי השימוש שלנו", נמסר מהחברה. “אנחנו נוקטים בפעולות אגרסיביות ונמשיך את מאמצינו בחזית זאת".

 

כאמצעי לעקיפת המגבלות של סנאפצ'ט, פונים משתמשים רבים לפורומי סקס, שם הם יכולים לאתר כוכבי פורנו שעושים שימוש באפליקציה, ואחרי ברור קצר לעבור לאפליקציה לצורך שליחת התשלום וקבלת התמונה או בסרטון. סנאפצ'ט זכתה לתהילתה שלה הודות לשימושה כפלטפורמת סקסטינג מועדפת על צעירים, שמרגישים בטוחים יותר בזכות המחיקה האוטומטית של ההודעות מחשבון היעד. אין זה מפתיע, לכן, שאחרי שזכתה להצלחה בקרב מתפשטים חובבים מגיעים אליה גם המתפשטים המקצועיים ומפתחים את האפליקציה כמקור הכנסות נוסף.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x