$
חדשות טכנולוגיה

טים קוק: "יש לנו הערכה לישראל לא רק כבת ברית אלא גם כזירת עסקים"

מנכ"ל אפל נחת בצהריים בישראל ונפגש עם הנשיא רובי ריבלין. מאוחר יותר נפגש עם פרס לשיחה אישית. מחר ישתתף בטקס חניכת מרכז הפיתוח של החברה בהרצליה

רוני זינגר ואסף גלעד 20:0525.02.15

מנכ"ל אפל, טים קוק, נחת בצהריים בישראל ולאחר מכן נפגש עם נשיא המדינה ראובן ריבלין במשכנו בירושלים. קוק היה אמור לבקר בישראל בשבוע שעבר אך דחה את ביקורו וכעת מתברר כי רק מחר (ה') ישתתף בטקס חניכת מרכז הפיתוח של אפל בהרצליה ברחוב משכית. קוק נחת בישראל לאחר ביקור ממושך בגרמניה במסגרתו ביקר בעיתון בילד ופגש את הקנצלרית אנגלה מרקל.

 


 

קוק הודה לנשיא ריבלין על קבלת הפנים ואמר: "יש לנו הערכה עצומה לישראל לא רק כבת ברית של ארצות הברית אלא גם כזירת עסקים". אל קוק בביקורו התלווה ג'וני סרוג'י, סגן נשיא טכנולוגיות וחומרה. הנשיא ריבלין הדגיש בפני קוק עד כמה הוא גאה בעצם הגעתו של ג׳וני סרוג׳י, סגן הנשיא לתחום החומרה, ערבי ישראלי בן העיר חיפה כחלק מהמשלחת ואמר: "דמיין כיצד יראה העולם אם יהיו בו עוד חמישה 'ג׳וני סרוג׳ים'. אנו גאים בו ובהישגיו באותה המידה אם לא יותר".

 

רובי ריבלין וטים קוק רובי ריבלין וטים קוק צילום: לע"מ

 

קוק המשיך ואמר: "המגוון של עובדינו הוא אחת הסיבות בגללן הגענו להישגים אליהם הגענו - העסקת אנשים באשר הם ללא קשר למוצא או לרקע שלהם. כשפועלים ממקום כזה אנחנו חוגגים את המגוון, נהנים מכל פניו".

 

קוק אמר עוד, "שכרנו את העובד הראשון כאן ב-2011, היום יש לנו כבר 700 איש שעובדים עבורנו ישירות ועוד 6,000 איש שמפתחים אפליקציות למערכת iOS, אז בשלוש-ארבע שנים האחרונות ישראל ואפל התקרבו מאוד, מאשר בכל עת. זו רק ההתחלה של הדברים שנוכל לעשות יחד".

 

 

טים קוק במרכז הפיתוח של אפל בהרצליה טים קוק במרכז הפיתוח של אפל בהרצליה צילום: אסף גלעד

 

הנשיא וקוק שוחחו ארוכות על מקומו של החינוך בקידום אוכלוסיות שונות ועל פעילותה הענפה של אפל עבור קידום החינוך באזורי קושי שונים ואף עסקו בשיתוף פעולה אפשרי לקידום שוויון הזדמנויות החינוך באזורים נדרשים ברחבי ישראל.

 

קוק סיפר לנשיא על פעילותם בתחום החינוך למען הנגשת הכיתות באזורים שונים טכנולוגית ואמר: "אנחנו מאמינים גדולים בחינוך ואנחנו עובדים קשה על מנת לאפשר לילדים שנולדו לאזורים קשים יותר את סביבת הלימודים שתקדם אותם. בחרנו 120 בתי ספר ברחבי ארה"ב שם אנחנו עובדים במרץ בכיתות לקידום הילדים ולהנגשת החינוך אליהם".

 

קוק סיכם ואמר: "הרצון להשאיר עולם טוב יותר עבור הילדים והנכדים שלנו הוא המניע החזק ביותר ליצירת אנושות טובה יותר וההקשבה לך, אדוני הנשיא, מדבר על אמונותיך, מעוררת השראה, אני מאוד מקווה שהיא תהדהד באזור כולו".

 

טים קוק ושמעון פרס טים קוק ושמעון פרס צילום: דוברות מרכז פרס

 

מאוחר יותר נפגש קוק עם הנשיא לשעבר שמעון פרס לפי הודעת דוברי פרס, קוק ביקש להפגש עם הנשיא התשיעי בכדי לדון בדרכים בהן אפל תקדם ערכים של סובלנות ושוויון באמצעות שימוש בטכנולוגיה מתקדמת. פרס בירך את קוק על פתיחת המרכז של אפל בהרצליה, ואילו קוק ענה לו ש"הראש היצירתי והישראלי הם בעלי ערך רב לחברה".

 

קודם לכן ביקר קוק במוזיאון יד ושם, וכתב דברים בספר המוזיאון. "אזכור תמיד את האנשים שנכחדו מן העולם רק בגלל מה שהיו ובמה שהאמינו", כתב. "אני מקווה שהזכרון שלהם יאיר את הפוטנציאל של האנושות להביא טוב לעולם ויסייע לשמירה מפני אלה שמאיימים על זכויות האדם והשיוויון".

 

בחודשים האחרונים מנהל קוק קמפיין לקידום שוויון זכויות של מיעוטים ומתן הזדמנות שווה בתעסוקה, בכלל זה זכויות להט"בים בארה"ב. הסיור בישראל הוא נדבך נוסף במאמץ של קוק להפוך את אפל לא רק לחברה טכנולוגית, אלא כזו שנושאת עמה ערכים ליברלים של דמוקרטיה ושוויון. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x