$
הייטק והון סיכון

איירון סורס השלימה גיוס של 105 מיליון דולר

חברת התקנות התוכנה היא הסטארט-אפ הישראלי השני מתחילת השנה שחצה את קו מאה מיליון הדולר. סבב הגיוס החל באוגוסט שעבר ובמסגרתו גייסה 85 מיליון דולר. 20 המיליון הנוספים גויסו בין היתר, מכללטק של לן בלווטניק

אסף גלעד 16:1325.02.15
איירון סורס (Iron Source), ענקית הפצת התוכנות הישראלית, הופכת לחברת הטכנולוגיה השניה שמגייסת יותר מ-100 מיליון דולר השנה - לאחר שהודיעה אחר הצהריים (ד') על השלמת סבב הגיוס הקודם שלה מאוגוסט האחרון ל-105 מיליון דולר. רק בחודש שעבר גייסה טאבולה, חברת פרסום התוכן של אדם סינגולדה, 117 מיליון דולר.
הסבב באיירון סורס נערך לבקשת כמה משקיעים שביקשו להגדיל את חלקם בחברה, ולא יכלו לעשות זאת במסגרת הסבב המקורי שהחל באוגוסט. אז עמד סבב הגיוס של החברה על 85 מיליון דולר לפי שווי של 800 מיליון דולר. כיום, מודיעה איירון סורס כי גייסה 20 מיליון דולר נוספים במסגרת הסבב, בהובלת אקסס של לן בלווטניק, וכעת עומד סך ההשקעה שלה באיירון על 25 מיליון דולר. כזכור, במסגרת הסבב הנוכחי נכללים גם משקיעים מוסדיים נוספים, דוגמת פינג אן וצ'יינה ברודבנד קפיטל הסיניות, ג'יי. פי. מורגן ומורגן סטנלי האמריקאיות, וכן לאומי פרטנרס ודיסרפטיב הישראליות. כעת, נחשבת אקסס יחד עם כרמל ונצ'רס למשקיעות הגדולות ביותר באיירון סורס.

 

עובדי איירון סורס עובדי איירון סורס צילום: עמית שעל

 

שבע מיליון התקנות ביום

 

איירון סורס נחשבת כיום לאחת מחברות האינטרנט הפרטיות הגדולות בישראל, המעסיקה כ-400 עובדים בתל אביב ומאה נוספים בעולם. למרות המשבר שנחת על ענף סרגלי הכלים והתוכנות החינמיות, במסגרתו הקשיחו חברות כמו גוגל ומיקרוסופט את התנאים להפצת תוכנות חינמיות, היא נחשבת לאחת החסינות בתחום - ואף דורגה בסקר חברות ההייטק המבטיחות של "כלכליסט" במקום גבוה.

 

איירון סורס מחזיקה במנוע הפצות התוכנות החינמיות InstallCore ובמנוע ההפצה והמונטיזציה של אפליקציות מובייל MobileCore. היא נחשבת כיום לאחת ממפיצות האפליקציות הגדולות בעולם עם הכנסות המוערכות בכ-40 מיליון דולר בשנה על הפצת 70 אלף אפליקציות מובייל בהן משחקיהן של חברת קינג והמשחק טמפל ראן. החברה מדווחת על 7 מיליון התקנות של אפליקציות ביום.

 

לאחר שנה בה הרחיבה את נוכחותה בקרב ענקיות האינטרנט בסין, מתכננת החברה לגדול גם באירופה ובדרום אמריקה לבצע רכישות נוספות ולהרחיב את הצע מוצרי המובייל שלה.

 

משקיע מבוקש

 

לן בלווטניק, בעל אקסס תעשיות וכלל תעשיות, הגדיל בשנה האחרונה את פעילות ההשקעה שלו בסטארט-אפים ישראלים באמצעות השקת פעילות השקעות ההייטק כללטק (ClalTech), יחידה עסקית המתמקדת בחברות בתחום הפיננסים והמסחר האלקטרוני. מלבד ההשקעה באיירון סורס, השקיעה כללטק מאז יולי האחרון גם בחברות Yotpo ו- Zooz. מנכ"ל כללטק דניאל שנער יצטרף בעקבות ההשקעה לדירקטוריון איירון סורס כמשקיף.

 

בלווטניק הוא משקיע ותיק בחברות ישראליות עוד לפני שהשיק את כללטק, ועד כה השקיע דרך חברת אקסס שבבעלותו באפליקציית המוניות גט טקסי, אפליקציית התווים Tonara ואפליקציית הצ'ט Tango שנוסדה בארה"ב על ידי הישראלי אורי רז וגם גייסה 280 מיליון דולר מעליבאבא. כעת מבקש בלווטניק לרכז את כל השקעותיו בסטארט-אפים דרך כללטק.

 

בין חברות הפורטפוליו של אקסס, נמצאות קבוצת וורנר מיוזיק, Beats של דוקטור דרה שנמכרה לאפל בשלושה מיליארד דולר, אפליקציית המוזיקה Deezer וחברת האופנה Tory Burch וכן מספר חברות מסחר אלקטרוני ואינטרנט ברוסיה דוגמת חברת האופנה Lamoda. הפרופיל הגבוה של בלווטניק כמשקיע בחברות טכנולוגיה בינלאומיות הוא זה ששכנע את איירון סורס לאפשר לו ולהגדיל את אחזקותיו בחברה ולהפוך למשקיע מרכזי בה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x