שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

אפל הפסידה במשפט פטנטים, תשלם 533 מיליון דולר

חברה מטקסס, שלא מייצרת או מפתחת שום מוצר, טענה כי תוכנת האייטיונס של ענקית הטכנולוגיה מפירה שלושה פטנטים שבבעלותה. אפל: "סירבנו לשלם לחברה הזו בעבור רעיונות שהעובדים שלנו פיתחו"

עומר כביר 11:3025.02.15

אפל חויבה לשלם פיצויים בסך 533 מיליון דולר, לאחר שהפסידה במשפט מול טרול פטנטים, שטען כי תוכנת אייטיונס של החברה מפירה שלושה פטנטים שבבעלותו. הטרול, חברה מטקסס בשם Smartflash שלא מייצרת או מפתחת שום מוצר ושכל הכנסותיה מתקבלות מהגשת תביעות פטנטים נגד חברות שכן מייצרות מוצרים, תבע מאפל פיצויים בסך 852 מיליון דולר.

במהלך המשפט טענה אפל כי לא הפרה את הפטנטים המדוברים, וכי בכל מקרה פטנטים אלו אינם תקפים מכיוון שהם עוסקים בטכנולוגיה שכבר מכוסה בפטנטים ישנים יותר.  

 

אתמול פסק חבר מושבעים פדרלי בטקסס לטובת טרול הפטנטים, אך הפחית בכ-319 מיליון דולר את סכום הפיצויים שביקש. לפי דיווח של סוכנות רויטרס, המושבעים סברו שלא רק שאפל השתמשה בפטנטים של סמארטפלאש ללא אישור, אלא שהחברה עשתה זאת ביודעין. 

 

מנכ"ל אפל, טים קוק מנכ"ל אפל, טים קוק צילום: רויטרס

 

באפל, מנגד, אומרים שפסק הדין שהתקבל הוא הוכחה נוספת לצורך ברפורמה במערכת הפטנטים, שתבלום את היכולת של חברות שלא מייצרות מוצרים בעצמן לתבוע חברות אחרות. “סירבנו לשלם לחברה הזו בעבור רעיונות שהעובדים שלנו פיתחו בשנים האחרונות", נמסר מאפל לרויטרס. “למרבה הצער, לא נשארה לנו ברירה אלא להמשיך להיאבק בערכאות גבוהות יותר". 

 

המקרה שב ומדגיש את המצב הבעייתי בתחום הפטנטים בענף התוכנה. בשעה שחברות טכנולוגיה גדולות מבצעות בשנה וחצי האחרונות מהלכים משמעותיים ומשובחים לעצירת מלחמות הפטנטים ההרסניות שניהלו ביניהן בשנים האחרונות, טרולי הפטנטים ממשיכים במאמציהם לסחוט כספים שחברות אמיתיות הרוויחו ביושר. 

 

בשנה שעברה פסק בית המשפט העליון של ארה"ב שלא ניתן להוציא פטנטים על רעיונות מופשטים, ובכך משך את את השטיח מתחת לרגליהם של טרולי פטנטים רבים. עם זאת, מבקרים של ההחלטה ציינו שהשופטים לא הגדירו לחיוב אילו פטנטים כן אפשר להוציא ובכך למעשה אפשרו את המשך פעילותם של פטנטים אחרים. נחישותה של אפל, כפי שעולה מהודעתה, להמשיך בהתדיינות המשפטית יכולה בסופו של דבר לשוב ולהביא את הנושא לפתחו של בית המשפט העליון.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x