$
התנגשות הטיטאנים 2015

התנגשות הטיטאנים: מהו הסמארטפון הטוב ביותר בישראל?

לקחנו את שמונת הטלפונים המתקדמים ביותר - גלקסי S5, אייפון 6, לומיה 930, אקספריה Z3, ה-M8 של HTC, ה-G3 של LG והנקסוס 5 לסדרת מבחני שימושיות קשים. לאחר שבעה חודשים של בדיקת התכונות החשובות באמת, נמצא הטלפון המומלץ ביותר עבור כל משתמש

ניצן סדן 07:2224.02.15
מהו הסמארטפון הטוב ביותר בישראל? התחקיר שלפניכם, שבוצע באמצעות סדרת מבחנים מעשיים ובדיקות שטח שארכו כשבעה חודשים, נועד לספק את התשובה. המטרה: לגלות מיהו הסמארטפון הכי נוח עבור המשתמש הישראלי.
את המפרטים הטכניים השארנו בחוץ: הרי כל סמארטפוני העילית שנמכרים בישראל הם בעלי מעבדים חזקים, גופם קל ודק וכולי. תחקיר "התנגשות הטיטאנים" נשען אך ורק על מבחני שימושיות שהתמקדו בתפקודי הבסיס: איכות המסך ויכולתו להתמודד עם אור השמש, יכולות המצלמה, זמן הסוללה בשימוש סביר לעומת שימוש כבד ואחרים הם שקובעים את התמורה שתקבלו לכספכם.

 

מבחן ראשון: המסך הטוב ביותר בישראל

מבחן שני: מלחמת מצלמות המובייל

מבחן שלישי: לאיזה טלפון יש סוללה שלא רואה מטען?

מבחן רביעי: איכות הרכבה ועמידות בנפילות

מבחן חמישי: התאמה למשתמשים חדשים ויציבות פעולה

מבחן שישי: אודיו - מי נשמע הכי טוב, והכי מתאים לחובבי מוזיקה

  

משמונה יוצא אחד משמונה יוצא אחד צילום: ניצן סדן

 

הניקוד: הטוב משמונה

 

שמונת המכשירים שנבחנו - סמסונג גלקסי S5, אפל אייפון 6, סוני אקספריה Z3, נוקיה לומיה 930, חואווי אסנד P7, ה-G3 של LG ה-One M8 של HTC והנקסוס 5 של LG וגוגל - עברו סדרה של שישה מבחנים שנחלקו ל-19 סעיפים.

 


 

המכשיר שזכה בסעיף קיבל שמונה נקודות, המכשיר שזכה אחריו - שבע נקודות וכן הלאה. המנצח הוא הטלפון שזכה לניקוד הגבוה ביותר, אך לא כל מבחן מציג סוגיה שקריטית לכל משתמש; אנו מזמינים אתכם לבחון כל סעיף באופן אישי, בהתאם להעדפות שלכם ולמה שאתם מגדירים כדרישות החשובות ביותר שלכם מטלפון נייד.

 

מתודת הבדיקה התבססה על שימוש ממושך בטלפונים הנבחנים, הצגתם לנסיינים ושמירה על תנאי מבחן אחידים. בנוסף, לא בוצעו כלל בדיקות באפליקציות ניתוח ביצועים, שכן אלה מציגות תוצאות שאינן אחידות וחלק מיצרניות הטלפונים תכנתו את המכשירים לפעול באופן מואץ כאשר מזוהה הפעלת אפליקציית ניתוח שכזו.

 

 • נוקיה לומיה 930. מחיר: החל מ-2,545 שקל
  נוקיה לומיה 930. מחיר: החל מ-2,545 שקל
 • סמסונג גלקסי S5. מחיר: החל מ-2,230 שקל
  סמסונג גלקסי S5. מחיר: החל מ-2,230 שקל
 • גוגל נקסוס 5. מחיר: החל מ-1,600 שקל
  גוגל נקסוס 5. מחיר: החל מ-1,600 שקל
 • HTC ONE M8. מחיר: החל מ-2,425 שקל, צילום: ניצן סדן
  HTC ONE M8. מחיר: החל מ-2,425 שקל
  |
  צילום: ניצן סדן
 • חואווי אסנד P7. מחיר: החל מ-1,875 שקל, צילום: רפאל קאהאן
  חואווי אסנד P7. מחיר: החל מ-1,875 שקל
  |
  צילום: רפאל קאהאן
 • אייפון 6. מחיר: החל מ-3,330 שקל, צילום: בלומברג
  אייפון 6. מחיר: החל מ-3,330 שקל
  |
  צילום: בלומברג
 • LG G3. מחיר: החל מ-1,850 שקל
  LG G3. מחיר: החל מ-1,850 שקל
 • סוני אקספריה Z3. מחיר: החל מ-2,840 שקל, צילום: ניצן סדן
  סוני אקספריה Z3. מחיר: החל מ-2,840 שקל
  |
  צילום: ניצן סדן

 

מסיבה זו, שאלת העוצמה אינה רלוונטית עד שידעו המפתחים לנצל את החומרה שהעמידו יצרני הטלפונים לרשותם. בינתיים, אל לנו להתעסק בשאלת החזק ביותר - כי אם בשאלת המכשיר היעיל ביותר עבור השימושים הפופולריים שלכם וכמובן - בשאלת נוחות השימוש.

 

המבחנים הציגו תוצאות מפתיעות: החואווי P7 מנפץ לחלוטין את כל מה שנהוג לחשוב על יצרניות סיניות בכל הנוגע לאיכות, מסך האייפון 6 אינו הטוב ביותר בשוק, מצלמת נוקיה הפסידה למצלמת סוני ועיצוב הפלסטיק של הגלקסי S5 הציג יתרון ייחודי שאין לאף מתחרה.

 

 • את טבלת התוצאות המלאה תוכלו למצוא בלינק זה

 

המנצח הגדול: Xperia Z3 של סוני

 

מכשיר הדגל של סוני קיבל את הציונים הגבוהים ביותר ברוב המבחנים, מה שהעניק לו את המקום הראשון. במקום השני זכה ה-One M8 של HTC ובשלישי – ה-G3 של LG. זהו נתון מעניין מאוד, בשוק הישראלי בו מתאפיין הצרכן בנטייה להימשך אל המותגים המובילים – סמסונג ואפל.

 

אלוף המובייל של ישראל: אקספריה Z3 אלוף המובייל של ישראל: אקספריה Z3 צילום: ניצן סדן

 

חשוב לזכור שכל הסמארטפונים שנבחרו להשתתף בתחקיר הם הטובים ביותר בקטגוריית מכשירי העילית וככל הנראה שמי שיבחר באחד מהם לא יתאכזב - אם כי לכל אחד יתרונות וחסרונות משלו, שחשוב לקחת בחשבון כשפותחים את הארנק ובוחרים טלפון חדש.

ומה על סוגיית המחיר?

 

הסמארטפונים שנבחנו הם מכשירי הדגל הרשמיים שמיובאים לישראל ומחיריהם גמישים למדי: למעט האייפון, שנוטה לשמור על מחיר אחיד עד שמושק לו מחליף, כל המשווקים משנים לעיתים תכופות מאוד את תמחור הטלפונים. את המחירים הגבוהים ביותר, כרגיל, ניתן למצוא אצל ספקיות הסלולר בארץ בעוד שאת המחיר הטוב ביותר תוכלו למצוא לפעמים אצל חנות קטנה בקרן רחוב או במבצע מיוחד אצל רשת חנויות אלקטרוניקה. המכשיר שטווח המחירים שלו עושה אותו לזול ביותר הוא הנקסוס 5, מה שעושה אותו למשתלם מבין מכשירי העילית.

 

התנאי לקבלה למבחן: נגישות לרכישה בארץ התנאי לקבלה למבחן: נגישות לרכישה בארץ

 

ומה עם מכשירי עילית אחרים?

 

כיום ניתן להשיג בישראל גם סמארטפוני דגל אחרים, שהם אקזוטיים למדי: למשל, ה-One של OnePlus, ה-Find 7 של Oppo או מכשירים רבי עוצמה מבית לנובו, THL, שיאומי או UMI. ואולם, יש סיבה שהם לא נכללו ב"התנגשות הטיטאנים" השנה: תפוצתם ואופן השיווק שלהם. תחקיר זה נועד לתת לכם את התמונה הרחבה והמפורטת ביותר על יכולות המכשירים, היתרונות והחסרונות שלהם אחד אל מול השני.

 

מכשירי העילית, ראש בראש מכשירי העילית, ראש בראש צילום: ניצן סדן

 

לכולם משותפת העובדה שהם נמכרים בתצורת מלאי ולא על בסיס ייבוא לפי הזמנה - מה שמאפשר לכם להיכנס לחנויות ולרשתות הגדולות ולהתנסות בהם לפני שקונים במקום או מזמינים מחו"ל. גם אם יש חנויות ורשתות שמחזיקות OnePlus במלאי, עדיין מדובר במיעוט נדיר. את מכשירי אפל וסמסונג, למשל, אפשר למצוא כמעט בכל חנות מובייל. בנוסף, לא כלל התחקיר את דגמי ה-Note 4 והאייפון 6 פלוס משום שאלה הם פאבלטים – תצורת מוצר שתזכה להשוואה מעמיקה משל עצמה כאן ב"כלכליסט". ה-G3 של LG אמנם מתהדר במסך גדול, אך אינו ממותג כפאבלט ולא תוכנן לפעול ככזה (ל-LG יש סדרת פאבלטים נפרדת שנקראת G-Pro).

 

סיכום ומסקנות

 

מבחן הסלולר הגדול בישראל הסתיים וסומן הטוב שבסמארטפונים שניתן להשיג בארץ. זאת, בעוד על פסי הייצור במזרח הרחוק כבר נבנים היורשים של כל מכשירי הבדיקה, שעתידים להגיע לארץ בשנה הקרובה.

 

ניתן לראות בבירור כי רוב היצרניות לא הלכו על שינויים דרסטיים, אם בשל שאיפה להוזיל עלויות ייצור ואם משום שהשוק פשוט לא דרש שינויים דרסטיים שכאלה. כשמשווים את מכשירי הבדיקה לקודמיהם - הגלקסי S4, האייפון S5, האקספריה 2Z, ה-HTC One M7, הנקסוס 4 והאחרים - רואים היטב את מגמת צמיחת גודל המסכים, שיפור הרזולוציה, ההשקעה במצלמות וייעול הסוללה. משום שכל המכשירים טובים, בולטות לעין נקודות הכשל של כל אחד, מה שמקל על המשתמש לבחור בטלפון המתאים לו ביותר.

 

בעוד שהדור הקודם של המכשירים ניכרה ההשקעה בתחום הממשקים הטבעיים, עתה נראה כי הבינו יצרניות הטלפונים שיכולת זיהוי עיניים לגלילת ממשק הדפדפן, זיהוי מחוות באוויר ותכונות נוספות הן גימיקים מיותרים. היצרניות חזרו להשקעה בדברים הבולטים ביותר. ואולם, כנראה שבדורות הבאים של הטלפונים הנ"ל נראה שינויים קיצוניים יותר, כדי להזניק את קצב המכירות - במיוחד כשמדובר בחברות שחוו צניחה במכירותיהן כסמסונג, סוני ו-HTC.

 

אישית, המכשיר שמשך אותי יותר מכל האחרים הוא הנקסוס 5 של גוגל ו-LG, משום שעל אף שאין לו תכונות מיוחדות משום סוג, מדובר בסמארטפון נוח במיוחד ומשתלם מאין כמותו. משתמשים אחרים עשויים להעדיף טלפונים אחרים בהתאם לדרישות והנקודות שחשובות מבחינתם. אתם מוזמנים לקרוא את כל המבחנים ולגלות איזו חברה קולעת לטעמכם בצורה הטובה ביותר ומיהו טלפון העילית המתאים ביותר עבורכם.

בטל שלח
  לכל התגובות
  x