אינטרנט

בחירות 2015

פייסבוק שולחת אתכם לקלפי

הרשת החברתית הכריזה שתשיק בארץ את כפתור "אני הצבעתי" - כפתור מיוחד שיפעל רק במהלך יום הבחירות ב-17 למרץ, ויאפשר למשתמשים בני 18 ומעלה להודיע לחבריהם שהשלימו את חובתם האזרחית

עומר כביר 11:0918.02.15

פייסבוק מתגייסת להעלאת שיעור ההצבעה בישראל: ביום הבחירות הקרוב ב-17 למרץ צפויה הרשת החברתית להפעיל כפתור "אני הצבעתי", מתוך מטרה להשתמש בלחץ חברתי על מנת לעודד משתמשים לקום מהמחשב ולגשת לקלפי.

פייסבוק מעודדת הצבעה פייסבוק מעודדת הצבעה

זאת הפעם הראשונה שהכפתור יוצג עבור משתמשים ישראלים, אבל עבור הרשת החברתית לא מדובר ביוזמה חדשה: פייסבוק כבר הפעילה את כפתור "אני הצבעתי" בשלוש מערכות הבחירות האחרונות בארצות הברית, בבחירות לפרלמנט האיחוד האירופי ובבחירות האחרונות בהודו, שם הוא הוצג ל-31 מיליון איש ונלחץ על ידי 4.3 מיליון מהם. לדברי החברה, בבחירות 2010 בארה"ב יותר מ-300 אלף איש יצאו להצביע אחרי שראו בפייסבוק שחבריהם כבר הצביעו – מספר לא מבוטל שיכול להוות משקל מכריע במקרה של בחירות צמודות.

 

ביום הבחירות הקרוב, כאשר משתמשים מישראל בני 18 ומעלה ייכנסו לפייסבוק הם יתקלו בראש הניוזפיד שלהם בהודעה שכותרתה "בחירות 2015 – היום מצביעים". מי שכבר הלך לקלפי, יוכל לסמן שהצביע ולשתף את המידע עם חבריו. משתמשים אחרים יראו רשימה של חבריהם בפייסבוק שכבר הצביעו.

 

"מחקרים הראו כי כאשר אנשים רואים שחבריהם בפייסבוק מדברים על כך שהצביעו – גדל הסיכוי שהם עצמם ייצאו להצביע", אמרה אליזבת לינדר, מומחית לנושאי פוליטיקה וממשל העובדת בשביל הרשת החברתית ומכסה את איזור אירופה, המזרח התיכון ואפריקה. "שיעור ההשתתפות בבחירות הינו נושא חשוב בכל העולם ובישראל, ואנו מקווים שכפתור 'אני הצבעתי' יקל על בוחרים לשתף שהם לוקחים חלק בבחירות ויהווה תזכורת לאחרים לצאת להצביע".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x