$
הייטק והון סיכון

אקזיט

Appsfire של אוריאל אוחיון נרכשה ב-30 מיליון דולר

החברה מפעילה רשת פרסום למובייל ופעילה בצרפת, בארה"ב ובמדינות נוספות. הרוכשת, חברת הפרסום הצרפתית MNG, עתידה להשתמש בפלטפורמה של אפספייר כדי לחדור לשוק האמריקאי

אסף גלעד 13:1011.02.15
הסטארט-אפ הצרפתי Appsfire של היזם הישראלי אוריאל אוחיון נמכר ל-MNG, רשת פרסום מצרפת שרוצה להשתמש בחברה כדי להעצים את פעילותה בארה"ב. סכום הרכישה לא נמסר, אך חברת המחקר IVC מעריכה כי אפספייר נמכרה בכ-30 מיליון דולר. החברה לא הגיבה לפניית 'כלכליסט'.

Appsfire הוקמה כמנוע המלצות לאפליקציות ב-2009 אך בעקבות הזירה התחרותית והפוטנציאל הכלכלי שטמון בפרסום סלולרי הפכה לרשת פרסום למובייל לפני יותר משנתיים. החברה ביקשה לעשות שימוש באלגוריתמים שפיתחה לעולם ההמלצות, כדי לקדם פרסום של אפליקציות כמו אובר, טנסנט והניו יורק טיימס.

 

אוריאל אוחיון, מנכ"ל החברה ואחד ממייסדיה אוריאל אוחיון, מנכ"ל החברה ואחד ממייסדיה צילום: עמית שעל

החברה הצליחה לבסס את נוכחותה בשטחי פרסום בצרפת ולאחר מכן בארה"ב באמצעות שותפות עם אופרה, המשחק Cut The Rope, Cheeta Mobile וכן TF1 ולה פלאס מדיה הצרפתיות. הרוכשת, Mobile Network Group היא אחת מחברות הפרסום במובייל הגדולות בצרפת ובין לקוחותיה יצרנית הרכב פיג'ו. היא התחרתה, אמנם, ברשתות פרסום למובייל גדולות יותר כמו זו של פייסבוק וטוויטר, אך הצליחה ליצור ממשק נח ותומכת בבאנרים שמסוגלים לתקשר עם המשתמש.

 

לפי Crunchbase, אפספייר גייסה 8.7 מיליון דולר משורה של משקיעים צרפתיים בהם בעלי גולן טלקום קסבייה ניאל ופבריס גרינדה שמשקיע רבות בחברות ישראליות וישראליות למחצה כמו לאבפיקסיז, חברת הווידג'טים שנמכרה לגוגל או Beepi, אפליקציית מכירת הרכב שהוקמה על ידי ישראלים בארה"ב. כמו כן, לחברה כמה משקיעים מוסדיים כמו קרן Jaina Capital ו- Idivest, קרן פריבט אקוויטי צרפתית.

 

אוריאל אוחיון, מנכ"ל החברה ואחד המייסדים, הוא צרפתי-ישראלי שהפעיל בעבר את אתר Techcrunch צרפת וניהל את מעבדת החדשנות המאוחדת של ג'מיני-לייטספיד. המעבדה נסגרה אמנם בסוף העשור הקודם, אך הביאה את שתי הקרנות לבצע השקעות בחברות מצליחות כמו EyeView ואאוטבריין. אוחיון ניהל את החברה מצרפת ולאחר מכן עבר לעמק הסיליקון שם הוא מתגורר בשנים האחרונת. שותפו לחברה, יאן לשל, מנהל את המרכז הצרפתי של החברה בפריז. החברה החזיקה פעילות פיתוח בישראל אך לפי אתר לינקדאין היא אינה מעסיקה כיום עובדים ישראלים.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x