$
חדשות טכנולוגיה

דיווח: אפל נכנסת אל תחום המכוניות ללא נהג

גורם בחברה חשף כי אפל מפתחת כלי שעתיד להתחרות בטסלה, יצרנית הרכב החשמלי האמריקאית. עדיין לא ברור אם מדובר בהגשמת חזון iCar של סטיב ג'ובס או בהרחבת פלטפורמת CarPlay של החברה

עומר כביר 12:0710.02.15
מנווטת למהפכה הבאה? השעון החכם אפל ווטש יגיע לשווקים רק באפריל השנה, אבל לדברי עובד באפל החברה כבר עובדת במרץ על מוצר מהפכני בתחום התחבורה, “שיספק תחרות משמעותית לטסלה”.

בשבוע שעבר פורסמו דיווחים על כלי רכב מסתוריים שמצוידים במערך מצלמות מתקדם, לפחות אחד מהם מוחכר לאפל, שנוסעים ברחובות ערים בעמק הסיליקון בתקופה האחרונה. ייעודם של כלי רכב אלו לא היה ודאי, אך אחת ההערכות הייתה שאפל מפתחת, או לוקחת חלק בפיתוח של מכונית ללא נהג - בדומה לפרויקט של גוגל.

 

המכונית המסתורית של אפל המכונית המסתורית של אפל צילום: claycord.com

 

כעת, מדווח אתר ביזנסס אינסיידר שעובד באפל, שפרטיו לא נמסרו, פנה לאתר וסיפר על פרויקט ל"פיתוח רכב" שהחברה מובילה בימים אלו. לדבריו, לצורך הפרויקט אפל מגייסת עובדים רבים מטסלה, יצרנית כלי הרכב החשמליים של אלון מאסק. “הפרויקט העדכני של אפל יותר מדי מרגש מכדי לוותר עליו", טען העובד לכאורה. “אני חושב שהוא ישנה את השוק ויספק תחרות משמעותית לטסלה".

 

לפי בדיקה שביצע ביזנסס אינסיידר בלינקדאין, לפחות 50 עובדים באפל עבדו קודם לכן בטסלה, ורבים מהם הם מהנדסי מכונות, ייצור ורובוטיקה.

 

חזון ה-iCar של ג'ובס

 

לפי השערות לא מבוססות, ייתכן שאפל מפתחת מכונית ללא נהג או רכב אחר. אם החברה אכן צועדת בכיוון זה, היא מגשימה בכך את חזונו של המייסד והמנכ"ל המיתולוגי סטיב ג'ובס, שלדברי דירקטור בחברה התכוון לפתח iCar. “סטיב ג'ובס, לו היה בחיים, היה מעצב iCar", אמר הדירקטור, מנכ"ל J. Crew מיקי דרקסלר, בראיון שהעניק לפני שנה.

 

 

“זו הייתה רק שיחה שניהלנו, לא יותר מכך. כשיצאה הטסלה הראשונה, שהעיצוב שלה היה מאוד לא אטרקטיבי, סטיב דיבר על הטסלה ואיזו מכונית נהדרת היא. ואני אמרתי, 'איזו מכונית מכוערת'. הוא הביט בי ואמר, 'אתה פשוט לא מבין. ההנדסה של המכונית הזו מבריקה. כל אחד יכול לעצב מכונית נהדרת, אבל להם יש את הפלטפורמה לעשות את זה'”.

 

אפשרות נוספת: הרחבת CarPlay

 

הנחה סבירה יותר, עם זאת, תהיה שהחברה מעוניינת ליצור מערכת מולטימדיה מתקדמת לרכב שתאפשר שילוב עמוק יותר עם האייפון והאקוסיסטם של החברה, כהמשך לפלטפורמת CarPlay שאפל מציעה כיום ליצרניות רכב. מערכת כזו יכולה, למשל, לכלול תכונות כמו שימוש באייפון כתחליף לשלט הרחוק ולמפתח של הרכב, תכונה שטסלה מציעה כבר משנה שעברה, ואינטגרציה עמוקה יותר של שירותי אפל השונים בחוויית הנהיגה.

 

פלטפורמת Carplay פלטפורמת Carplay

 

ייתכן גם שמדובר בלא יותר מתשובה למהלך כוח אדם של טסלה. בשבוע שעבר דיווחה סוכנות הידיעות בלומברג שטסלה גייסה 150 עובדים מאפל, יותר מכל חברה אחרת בשוק. “בכל הנוגע לפילוסופיית עיצוב, אפל קרובה אלינו יחסית", הסביר מאסק. גיוס העובדים של אפל מטסלה יכול להיות, לפיכך, לא יותר מניסיון "לגמול" לחברה על כל העובדים שלקחה ממנה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x