$
חדשות טכנולוגיה

פרסום ראשון

אינטואיט רוכשת את פורטיקור הישראלית בעשרות מיליוני דולרים

החברה מרמת השרון פיתחה טכנולוגיות לגישה מאובטחת של אפליקציות ויישומים בענן הפרטי והציבורי; עד כה הושקעו בה 2 מיליון דולר

אסף גלעד 19:3505.02.15

רכישה נוספת בישראל לאינטואיט (Intuit), ענקית הטכנולוגיה הפיננסית האמריקאית. החברה רוכשת את פורטיקור מרמת השרון, חברה שפיתחה טכנולוגיות לגישה מאובטחת של אפליקציות ויישומים בענן הפרטי והציבורי, והצפנת מידע במהלך העבודה על יישומים אלה. סכום העסקה לא פורסם, אך הוא מוערך בכמה עשרות מיליוני דולרים. לפי חברת המחקר IVC, בפורטיקור הושקעו עד היום 2 מיליון דולר על ידי קרן גלילות של קובי סמבורסקי ואריק קליינשטיין, וקרן לזרוס האמריקאית המשקיעה בחברות ישראליות. החברה מעסיקה כיום 12 עובדים.  

 

בהודעה שפרסמה אינטואיט היא כתבה כי היא רכשה את פורטיקור במטרה לסייע לארגונים וממשלות בארה"ב להילחם בהעלמות מס ובתרמיות מסים, שעולות למשלם המסים האמריקאי כ-5 מיליארד דולר בשנה.

 

עובדי פורטיקור חוגגים לאחר האקזיט עובדי פורטיקור חוגגים לאחר האקזיט צילום: פיקאסה

 

מלבד גלילות ולזרוס, ייהנו מהאקזיט גם המייסדים: גלעד פרן-ניסני, מנכ"ל החברה; ירון שפר, סמנכ"ל הטכנולוגיות; ואריאל דן, סמנכ"ל השיווק והמכירות. השלושה הם יזמים מנוסים עם רקע בחברות הייטק שכבר יצאו לאקזיטים בעבר. פארן-ניסני עבד לצידו של שי אגסי בטופטיר לפני ואחרי המכירה ל- SAP, שפר שימש כאחראי תחום ה- VPN בצ'קפוינט, ואילו דן היה מנהל בכיר בפורט אוטוריטי שנמכרה לוובסנס.

 

השנה האחרונה חייכה לקרן גלילות מבחינת הביצועים שלה: היא הוציאה לאקזיט את אאורטו, שנמכרה למיקרוסופט לפני כחודשיים תמורת 200 מיליון דולר, לאחר שמכרה את אינסייטרה תמורת 6 מיליון דולר. הקרן מבקשת לגייס קרן של כ 60-70 מיליון דולר לאחר ההצלחה של הקרן הראשונה שעמדה על 30 מיליון דולר.  

 

זוהי עסקת הרכישה השנייה שמבצעת אינטואיט בישראל בתוך שנה. במאי 2014, רכשה אינטואיט את צ'ק הישראלית שפיתחה אפליקציה לניהול התיק הפיננסי האישי תמורת 360 מיליון דולר. 

 

פורטיקור יוצגה בעסקה על ידי עורך הדין עמית בנאי ממשרד בנאי עזריאל שטרן. את אינטואיט ייצגו בעסקה עורכי הדין בן סנדלר, נעם אנק ואיתי קרמר ממשרד יגאל ארנון.

 

"אנחנו נרגשים מאירוע המכירה המוצלח הזה לפורטיקור", אומר בריאן אברמס, שותף בקרן לזרוס, והמשקיע המרכזי מאחורי החברה. "זו דוגמה קלאסית להצלחה של סטארט-אפ ישראלי: צוות מבריק, טכנולוגיה מובילה והזדמנויות שוק גדולות, וגם אקזיט גדול.

 

"אינטואיט מתאימה מאוד לאסטרטגיה של החברה, ואני צופה שזו תהיה תחילתה של נוכחות נרחבת של פעילות מו"פ בישראל עבור החברה. זה יכול רק לשרת את המהנדסים הישראלים, היזמים והסביבה העסקית של ההייטק הישראלי. קרן לזרוס משקיעה בחברות ישראליות מזה שלוש שנים. התמזל מזלנו למנות כבר שלושה אקזיטים במהלך החודשים האחרונים ואנחנו מרגישים שאפשרויות ההשקעה כאן טובות מתמיד. אנחנו צופים שנמשיך את פעילותנו ביתר שאת בישראל בשנים הבאות".

 

לזרוס רשמה בארץ שלושה אקזיטים מאז דצמבר האחרון, אז מכרה את חברת הציוד הרפואי סטימטיקס GI תמורת 15 מיליון דולר. בחודש שעבר מכרה את חברת התרעות ה"פוש" הסלולריות אפוקסי תמורת כ- 25 מיליון דולר.  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x