$
חדשות התקשורת

יש תחרות בסלולר? בזק מקלה את תנאים לקבלת בונוס עבור מנכ"ל פלאפון גיל שרון

בשל התגברות התחרות בשוק הסלולר, שצפויה לפגוע ברווחיות פלאפון, מבקשת בזק לשנות את תנאי הסף של גיל שרון, כך שיובטח שהוא יהיה זכאי לבונוס שנתי גם ב-2015

אופיר דור 13:2805.02.15

בשל התגברות התחרות בשוק הסלולר, שצפויה להשפיע לרעה על תוצאות פלאפון, החליט דירקטוריון בזק להקל על תנאי הסף של מנכ"ל פלאפון גיל שרון לצורך קבלת בונוס שנתי בעבור 2015. הדירקטוריון אישר את תנאי הסף החדשים פה אחד ואלו יובאו להצבעה באסיפה מיוחדת של בעלי המניות בשבוע הבא.

אופן חישוב הבונוס השנתי של שרון לא ישתנה, אלא רק תנאי הסף לקבלת הבונוס. בתנאי הסף לגבי שנת 2014, שאושרו במרץ אשתקד, נקבע כי המנכ"לים בקבוצה לא יהיו זכאים לבונוס אם נרשמה ירידה של יותר מ-20% ב-FFO של החברות ביחס לשנה קודמת (כלומר, בתזרים המזומנים מפעילות שוטפת ללא השפעת אירועים חד-פעמיים).

 

אולם בבזק ככל הנראה צופים כי בעקבות השחיקה הצפויה ברווחיות פלאפון לא תעמוד ביעד זה, ולכן שינו את תנאי הסף עבור שרון. תנאי הסף החדש ל-2015 יהיה כי הרווח התפעולי התזרימי (EBITDA) לא יפחת ביותר מ-40% מהרווח התפעולי התזרימי ב-2014. לגבי שאר המנכ"לים בקבוצה, בעלי המניות יתבקשו לאשר את אותם תנאי התגמול ללא שינוי בתנאי הסף.

 

מנכ"ל פלאפון גיל שרון מנכ"ל פלאפון גיל שרון צילום: אוראל כהן

 

שרון זכאי לבונוס של עד 125% מגובה השכר השנתי שלו המחושב לפי קריטריונים של עמידה ביעדי הרווח התפעולי התזרימי, תזרים מזומנים, רווח לאחר מס והערכת יו"ר הדירקטוריון שאול אלוביץ'. עלות שכרו של שרון ב-2013 עמדה על 6 מיליון שקל, כאשר שכר הבסיס החודשי שלו היה 181 אלף שקל ברוטו. שיעור העמידה של שרון ביעדים ב-2013 עמד על 61% והוא זכה לבונוס של 1.3 מיליון שקל.

 

אין זה השינוי הראשון שנעשה ביעדים של מנכ"לי קבוצת בזק. ב-2014 גדל המשקל של הערכת יו"ר הדירקטוריון מ-10% ל-20% בחישוב הבונוס על חשבון המשקל של השיפור ברווח התפעולי התזרימי ובתזרים המזומנים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x