$
מכשירים ומדריכים

דיווח: עובדי גוגל התנגדו לחשיפה המוקדמת של משקפי גלאס

לפי מקורות בחברה, אנשי מעבדות גוגל X סברו שהמוצר לא בשל ולא מתאים למכירה אפילו בתצורת פיילוט מוגבל. מעבדות גוגל צפויות להחזיר את המשקפיים החכמים לשלב שולחן השרטוט, לתכנון מחדש

הראל עילם 12:2105.02.15
גוגל לא מתכוונת לוותר על פרויקט המשקפיים החכמים שלה, גלאס, אבל היא מתכוונת לעצב אותם מחדש לחלוטין - מה שיכול לעכב את השקתן בצורה משמעותית. כך דיווח אמש (ד') הניו יורק טיימס על בסיס מקורות בתוך מעבדות גוגל X המסתוריות. לא ברור מתי יגיעו המשקפיים החכמים לשוק.
לפי הטיימס, החברה לוקחת את גלאס בחזרה לשולחן התכנונים ולא תשיק את המוצר "עד שהוא מושלם". כמו כן, החברה לא תחזור על הניסוי הפומבי הרחב גוגל אקספלורר, במסגרתו אלפי איש מרחבי העולם יכלו לרכוש את אב הטיפוס של גלאס כחלק מתהליך בטא פומבי.

 

התלהב מגלאס, העובדים דווקא לא. סרגיי ברין מייסד גוגל התלהב מגלאס, העובדים דווקא לא. סרגיי ברין מייסד גוגל צילום: אי פי איי

 

לפי המקורות בתוך גוגל X, עובדי החברה עצמם התנגדו לחשיפה הפומבית של המשקפים החכמים והם ראו את גלאס עדיין כאב טיפוס מאוד ראשוני כאשר סרגי ברין, מייסד גוגל, בחר להציג אותם לעולם. הם גם טענו כי האסטרטגיה השיווקית הזאת התפוצצה בפנים של גוגל ויצרה באז תקשורתי וביקוש עבור מוצר לא בשל.

 

גוגל הייתה אמורה להשיק את הגרסה המסחרית הסופית של גלאס בחודשים הקרובים, אבל תחת זאת הודיעה לפני כשלושה שבועות שגלאס תהפוך להיות חטיבת מוצר עצמאית ולא רק פרויקט בתוך גוגל X - בד בבד עם הפסקת ניסוי הבטא והפסקת המכירות. טוני פאדל, מנכ"ל חברת מוצרי הבית החכם נסט שגוגל רכשה תמורת 3.2 מיליארד דולר, מונה לראש הפרויקט יחד איבי רוס, מעצבת מוצרים ותכשיטים מוכרת, ולשעבר ראש מחלקת העיצוב בגאפ וברשת החנויות של דיסני.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x