$
אינטרנט

תקרית דיפלומטית בטוויטר: נשיאת ארגנטינה לעגה לשפה הסינית בציוץ

כריסטינה פרננדס דה קירצ'נר צחקה על הנטיה הסינית להחליף R ב-L בעודה בביקור של ארבעה ימים במעצמה הקומוניסטית. המקרה ארע בתזמון רע במיוחד: אחת ממטרות הביקור היא בקשת הלוואות מסין

שירות כלכליסט 12:0805.02.15

נשיאת ארגנטינה כריסטינה פרננדס דה קירצ'נר הכניסה עצמה למצב מביך מאוד: במהלך ביקור עסקי בסין, מצאה לנכון ללעוג בטוויטר למבטא הסיני. 

לפי דיווח של יאהו, החליפה פרננדס את האותיות R באותיות L במילים "Arroz" (אורז) ו-"petróleo " (דלק) כחיקוי למבטא הסיני המוכר. כך היה כתוב בציוץ: “Are they all with La Campola. Or Did they only come for lice and petloleum".

 

צייצה ומיהרה להתנצל. פרננדס צייצה ומיהרה להתנצל. פרננדס צילום: רויטרס

 

פרננדס כתבה את הציוץ בספרדית והתייחסה לכ-1,000 אנשי עסקים שנכחו בכנס שבו נאמה. למעשה, הציוץ היה פרפרזה על בדיחה פוליטית בספרד שבה אומרים מבקריה כי התומכים שלה מגיעים לאירועים מפלגתיים רק כדי לקבל כריך ושתייה בחינם. דקה לאחר הציוץ האומלל, פרסמה פרננדס התנצלות.

 

מאז שנה שעברה, פרננדס ונשיא סין, ש'י ג'ינפינג עובדים על ניסוח הסכם להחלפי מטבע שיאפשרו לארגנטינה לאושש את רזרבות המזומנים שכבר זמן רב נמוכות מאוד. פרננדס התעקשה לבקר בסין על אף שרופאיה אסרו עליה לעשות כן, בשל החלמה משבר בקרסול.

 

עד כה הספיקה פרננדס לחתום על 15 הסכמים עם סין במגוון נושאים - מאנרגיה גרעינית ועד חקלאות. התזמון של הבדיחה לא היה מוצלח במיוחד: ארגנטינה מבקשת הלוואות מסין כדי לחזק את המטבע שנחלש נגד הדולר ב-23% בשנה שעברה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x