$
אינטרנט

רשמית: "סטטוסים מצייצים" לא יחזור לפייסבוק

פייסבוק הודיעה כי בשל הפרות חוזרות ונשנות של נהלי הרשת החברתית בכל הנוגע לפרסום תוכן בתשלום, הוסר העמוד הפופולרי לצמיתות. מוקדם יותר היום יצא מפעיל העמוד נגד מנהלת פעילות פייסבוק בישראל

עומר כביר 22:0021.01.15
פייסבוק הודיעה הערב שההסרה של עמוד הפייסבוק סטטוסים מצייצים הנה לצמיתות - ושאין כל כוונה לאפשר למפעיל העמוד הפופולרי לשעבר, אבי לן, להחזירו לפעילות. “לא נקבל ניסיונות להטעות את המשתמשים", אמרה החברה בהודעה שהפיצה לכלי התקשורת בישראל.
מוקדם יותר היום יצא מפעיל סטטוסים מצייצים, אבי לן, במתקפה חריפה נגד פייסבוק ובפרט נגד מנהלת פעילות החברה בישראל, עדי סופר-תאני. “רוצים מלחמה? תקבלו", הוא הכריז בפוסט שפרסם בעמוד הפייסבוק האישי שלו, טען בין השאר שהעמוד הורד בפתאומיות וללא שימוע, והאשים את סופר-תאני בהתנהגות צבועה שמתעלמת מעמודים רבים אחרים שמפירים את תנאי השימוש של החברה ומקבלים תשלום בעבור פרסום סטטוסים.

 

עדי סופר-תאני עדי סופר-תאני צילום: נמרוד גליקמן

 

התגובה של פייסבוק למתקפה מבהירה שמבחינתה, אין טעם במאבקו של לן להשבת העמוד לחיים. “אנו לא נוכל לקבל ניסיונות להטעות את האנשים שמשתמשים בשירות שלנו", נמסר. “הדף המדובר הפר שוב ושוב את המדיניות שלנו על אף האזהרות שקיבל, ועל כן הסרנו אותו". בשיחה עם "כלכליסט" הבהיר נציג החברה שמבחינת פייסבוק, סטטוסים מצייצים הוסר לצמיתות ואין לחברה כוונה להשיבו לפעילות.

 

הדף הפופולרי הוסר בעקבות דיווחים שהועברו לפייסבוק שלפיהם הוא מוכר סטטוסים, וההחלטה להפוך את הסרה זו לקבועה התקבלה בעקבות בחינה מקיפה של פעילות העמוד וכן לאור הודאתו של לן שלפיה אכן מכר סטטוסים בתשלום, גם אם רק לתקופה קצרה לפני הסרת העמוד.

 

מסטטוסים מצייצים נמסר: "אנחנו בהלם מההתנהלות הברוטלית. שכל אזרחי "מדינת הפייסבוק" ידעו שניתן להעלים מפעל חיים, שניתן לסגור כלי תקשורת של 720 אלף אנשים בין לילה-ללא שימוע, ללא שמיעת הצד שלנו, בהתבסס רק על השמצות מבעלי אינטרס ומבלי שבכלל הבינו התמונה האמיתית. מדובר ממש כמו בשיטת משטר דיקטטורית. סגרו את אמצעי המדיה מספר אחד של האזרח הפשוט אשר סייע לאלפי ישראלים אשר קולם לא נשמע באמצעי המדיה המסורתיים. אנחנו שוקלים את צעדינו".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x