$
אינטרנט

מפעיל "סטטוסים מצייצים": פייסבוק עושה מאיתנו שעיר לעזאזל

אבי לן תקף בחריפות את עדי סופר-תאני, מנכ"לית שוק פייסבוק ישראל. לדבריו, היא מתעלמת מתופעת הפרסום בתשלום בעמודי הרשת החברתית. בנוסף, טען שהסרת העמוד הפופולרי היא אולי עונש הולם עבורו, אבל שיש בכך פגיעה באוהדי העמוד הרבים

עומר כביר 16:0121.01.15
הכרזת מלחמה: אבי לן, מפעיל עמוד הפייסבוק המנוח "סטטוסים מצייצים", יוצא במתקפה ישירה נגד פייסבוק ובפרט נגד מנכ"לית שוק פייסבוק ישראל, עדי סופר-תאני. “לא ניתן לכם לחסל כך בשרירות לב את הדף של הישראלים. רוצים מלחמה? תקבלו", הוא כותב במכתב פתוח שפרסם בעמוד הפייסבוק שלו, ושהופנה לסופר-תאני.

מוקדם יותר היום התייחסה סופר-תאני להסרת דף הפייסבוק של סטטוסים מצייצים אחרי שנודע כי מפעיליו גבו כסף תמורת פרסום תוכן שיווקי - דבר שמנוגד לכללי הרשת החברתית. "כל מי שעושה שימוש בפייסבוק צריך להכיר את המדיניות שלנו, ומי שסוטה ממנה - אנחנו מורידים את הדף שלו", היא אמרה הבוקר בכנס Go Mobile. “יש לנו מדיניות וכולם אמורים להכיר אותה. ישנה מחלקה גדולה בחו"ל שמקבלת החלטות כגון אלה ועושה זאת בצורה מעמיקה ובכובד ראש, לכן לא אוכל להתייחס למקרה".

 

עדי סופר-תאני, מנהלת פעילות פייסבוק בישראל עדי סופר-תאני, מנהלת פעילות פייסבוק בישראל צילום: נמרוד גליקמן

 

כעת מגיב לן במתקפה חריפה נגד פייסבוק וסופר-תאני בפרט. “הוא (העמוד) הורד בשרירותיות, ללא כל הודעה, וללא תהליך של שימוע, על ידי פייסבוק", כתב לן בעמוד הפייסבוק האישי שלו. "אין רגולטור שפועל כך ללא שימוע. אין מנכ"ל שלא היה טורח להסביר או לחזור ללקוחותיו. אבל בדיקטטורה של פייסבוק יש, מתברר, חוקים אחרים”.

 

אבי לן, מפעיל סטטוסים מצייצים אבי לן, מפעיל סטטוסים מצייצים

לן טען שפייסבוק נהגה בעבר להציג את סטטוסים מצייצים כדוגמה לפעילות מוצלחת בישראל, ציין שהתחייב להקפיד לפעול לפי כללי הרשת החברתית והתלונן על כך שהעמוד עדיין לא חזר לאוויר. לדבריו, הוא אמנם ראוי לעונש, אבל מדובר בפגיעה באוהדי העמוד הרבים.   

 

"אם את מתקשה, נשמח לעזור לך"

 

לן גם תקף ישירות את סופר-תאני, האשים אותה בהתנהגות צבועה וטוען שהיא "חוטאת" לתפקידה: “זה (פרסום סטטוסים בתשלום; ע"כ) קיים בהמון עמודים בפייסבוק ישראל – לא ממש קשה לגלות אותם, אבל אם את מתקשה, נשמח לעזור לך. ואיך את מסבירה את העובדה שקיימים ברשת מאות דפים מזוייפים שמתחזים לסטטוסים מצייצים? חלקם אף הגדילו לעשות והשתמשו בתמונה האישית שלי. כל עוד אינך מורידה אותם מהאוויר את שותפה לפשע של הטעיית הגולשים ומתן פרס לרמאים גונבי-לייקים".

 

לסיום, לן פונה לתומכי ואוהדי סטטוסים מצייצים והאיץ בהם לפנות ישירות לסופר-תאני באמצעות עמוד הפייסבוק האישי שלה (“לנו היא לא טרחה לענות, אולי לכם היא תענה", הוא מסביר), וכן להצטרף למאבק להחזרת סטטוסים מצייצים.

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x