$
חדשות טכנולוגיה

עכשיו זה רשמי: מיקרוסופט רכשה את Equivio הישראלית

לפי ההערכות, היקף הרכישה עומד על 100-50 מיליון דולר; החברה האלמונית מראש העין מעסיקה 30 עובדים; פיתחה בינה מלאכותית לזיהוי מידע משפטי בקבצים ומיילים. היא צפויה להשתלב בגרסאות הבאות של אופיס

אסף גלעד 18:1520.01.15

מיקרוסופט חוזרת לרכוש בישראל: לאחר שנים של קפאון בתחום המיזוגים והרכישות, מיקרוסופט מודיעה על רכישת חברת Equivio הישראלית. החברה האלמונית מראש העין מתמחה במיצוי טקסט וגייסה על פי ההערכה בסך הכל כחצי מיליון דולר. סכום העסקה לא פורסם, אך הוא מוערך בכ-100-50 מיליון דולר. על פי ההודעה, מיקרוסופט תשלב את שירות מיצוי הטקסט ואיתור המידע של החברה הישראלית בחבילת התוכנות המשרדיות Office 365.  

 

המשא ומתן בין השתיים נחשף כבר בספטמבר. על פי רשם החברות, החברה לא גייסה הון מקרנות או גופי השקעה מוסדיים וגייסה בתחילת דרכה חצי מיליון דולר בלבד, תוך שהיא מאמצת מערך מכירות חסכוני המבוסס על הרשת ולא על אנשי מכירות בעלי נוכחות גלובלית.

 

 צילום: בלומברג

 

בעלי המניות הגדולים בה הם המייסדים - המנכ"ל עמיר מילוא, שמחזיק בכ-35% ממניות החברה, סמנכ"ל ההנדסה ד"ר יפתח רביד, שמחזיק ב-30.5% ממניות החברה, ולאחריו סמנכ"ל הפיתוח העסקי וורוויק ג'ון שארפ, שמחזיק בכ-19.5% ממניות החברה. שארפ כיהן בעברו כסמנכ"ל שיווק מוצרים באמדוקס. מחזיקי מניות נוספים בחברה הם אורית האוזמן ועופר כץ. בנוסף, אחד מחברי הדירקטוריון בחברה הוא יהושע סיגל, סמנכ"ל הכספים של סייברארק, חברת האבטחה שהונפקה בניו יורק בקיץ האחרון.

 

מאז הקמתה התמחתה Equivio בזיהוי מידע משפטי ייחודי המסתתר בין קבצים רבים, תיבות מייל ורשתות עבודה שיתופית בהתבסס על אלגוריתמים של אינטליגנציה מלאכותית. הטכנולוגיה מאפשרת קיבוץ מסמכים בהתאם למשותף ביניהם ואת סריקתם ובהמשך הדרך התמקדה החברה בשוק משרדי עורכי הדין והמשרדים הממשלתיים המחזיקים ארכיונים גדולים של מסמכים, כשהיא מסייעת להם לאתר חוזים, פסיקות, החלטות ומידע משפטי כללי.

 

מייסדי החברה. מימין: יפתח רביד, עמיר מילוא, וורוויק שארפ מייסדי החברה. מימין: יפתח רביד, עמיר מילוא, וורוויק שארפ

 

בהודעתה, מתארת מיקרוסופט את Equivio כחברה העוסקת בטכנולוגיות של בינה מלאכותית ועיבוד שפה טבעי המכוון לתחום איתור מידע ברשויות ממשלתיות, בהתמקד בתחום המשפטי. לטענת מיקרוסופט, הרכישה תסייע ללקוחותיה לעמוד בדרישות רגולטוריות הכרוכות בניהול תיבות דואר אלקטרוני ומסמכים רבים.

 

את Equivio ייצגו בעסקה עורכי הדין שירה עזרן-להט ונועם צור מפירמת מיתר ליקוורניק גבע לשם, ואילו את מיקרוסופט ייצגה בעסקה עורכת הדין ג'נט פחימה לוי מהרצוג פוקס נאמן.

 

אקווייו נוסדה בשנת 2005 בראש העין ומעסיקה שם כ-30 עובדים, לפי נתוני IVC. היא שמרה על פרופיל תקשורתי נמוך, ונותרה כמעט אלמונית מרבית התקופה, אך לפי ההערכה הצליחה לצבור לקוחות רבים בשוק הכולל משרדי עורכי דין ומשרדים ממשלתיים. בין לקוחותיה נמנים משרד המשפטים האמריקאי, מועצת המסחר האמריקאית, KPMG ודלויט. 

 

שילוב באופיס בחודשים הקרובים

 

ראג'ש ג'ה, מנהל תחום אופיס ואאוטלוק במיקרוסופט וסגן נשיא בחברה, הרחיב על השילוב של הטכנולוגיה הישראלית במוצרי האופיס העתידיים: "Equivio מפעילה אלגוריתמים מיוחדים שמסייעים לפתור בעיות של איתור מידע והתמודדות עם קבצים רבים. הם מאפשרים לחקור בסיס נתונים ענק ולא מובנה ולמצוא במהירות מה שרלוונטי עבורם", כותב ג'ה בבלוג אופיס. "Equivio ממיינת מסמכים לנושאים, מקבצת כפילויות של מידע, מבודדת נתונים ייחודיים, ומסייעת למשתמשים לזהות במהירות את המסמכים הרלוונטים להם. כחלק מהתהליך, המשתמשים מאמנים את המערכת כיצד לזהות את המסמכים הרלוונטיים לנושא מסוים, כמו למשל תיק משפטי או חקירה. תהליך שכזה הוא יעיל יותר מאשר חיפוש לפי מילות מפתח או מעבר ידני על הררי המסמכים".

 

"הטכנולוגיה (של Equivio- א"ג) השיגה הכרה בקהילה המשפטית ככלי גילוי רב ערך", כתב ג'ה. "בין לקוחותיה, סוכנויות ממשל בארה"ב, מאות פירמות משפטיות, ארגונים וחברות. מיקרוסופט מעוניינת להביא כלים אלה ללקוחתיה כדי שיוכלו לנהל את המסמכים שלהם תחת דרישות הרגולציה, והטכנולוגיה שלה תבוא לידי ביטוי במוצרי האופיס כבר בחודשים הקרובים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x