$
מחירים ומסלולים

גולן טלקום משיקה תוכנית למגזר העסקי ב-25 שקלים בחודש

המחיר כולל מע"מ לקו סלולרי עם שיחות והודעות ללא הגבלה וגלישה. מניות חברות הסלולר הוותיקות - פרטנר וסלקום - צונחות בבורסה בכ-10%

אופיר דור 11:3719.01.15

חברת גולן טלקום משיקה היום (ב') לראשונה תוכנית למגזר העסקי. החברה מציעה ללקוחות תוכנית במחיר קבוע של 25 שקלים בחודש (29.5 שקלים כולל מע"מ) לקו סלולרי עם שיחות והודעות ללא הגבלה וגלישה בנפח של עד 6 גיגה-בייט לחודש.

 

מניות חברות הסלולר הוותיקות - פרטנר וסלקום - צונחות בבורסה בשיעור חד. פרטנר מאבדת ב-10% וסלקום יורדת בשיעור דומה.

 

בנוסף התוכנית כוללת תשלום חודשי קבוע של 250 שקל ברמת הלקוח עבור כל 500 קווים שהלקוח רוכש. אין מגבלה על מספר הקווים שהלקוח יכול לרכוש בתוכנית, אבל עבור רכישה של מעל 500 קווים הוא יצטרך לשלם תשלום חודשי נוסף של עוד 250 שקל. 

 

אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: רויטרס

 

עם כניסתן לענף ב-2012 התמקדו גולן טלקום ו-HOT mobile בכיבוש נתח שוק במגזר הפרטי בשל תנאי המכרז שקבע משרד התקשורת. לפי המכרז בו זכו HOT וגולן, הם נדרשו להגיע לנתח שוק של 7% משוק הסלולר הפרטי כדי לקבל החזר של מרבית הערבות הבנקאית שהפקידו. שתי החברות הגיעו לנתח השוק בתוך שנתיים מכניסתן לשוק.

 

לאחר השגת יעד הערבות יכלו החברות להתפתח גם למגזר העסקי. הראשונה להיכנס לשוק העסקי היתה HOT mobile שיצעה בחודש יוני עם תוכנית לשוק העסקי במחיר קבוע של 39 שקל לא כולל מע"מ וכעת גולן טלקום מצטרפת גם היא.

 

הרוב המכריע של הלקוחות העסקיים עדיין מנויים לחברות הסלולר הוותיקות (סלקום, פרטנר ופלאפון) ולכן החדירה של HOT וכעת גולן למגזר זה היא ניסיון לפגוע בבטן הרכה של חברות אלו.

 

הכניסה של גולן לשוק העסקי עשויה לחולל מלחמת מחירים גם במגזר זה ולפגוע משמעותית בהכנסות של חברות הסלולר הוותיקות ממגזר זה. ההערכה היא שההכנסות של החברות הוותיקות ממגזר זה עדיין גבוהות ביחס למחירים בשוק הפרטי.

 

בגולן טלקום מציעים כחלק מהחבילה גלישה של עד 20 גיגה-בייט ללקוחות שמצוידים במכשירים התומכים בדור הרביעי, כמו גם דקות שיחה לחו"ל ושיחות והודעות מחו"ל לישראל ממבחר יעדים.

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x