שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
אפליקציות

חדש בפייסבוק מסנג'ר: הודעות קוליות שניתן גם לקרוא

הרשת החברתית החלה לבחון תכונה חדשה באפליקציית הצ'ט שלה - הצגת תעתיק טקסט להודעות קוליות שהועברו לנמענים, עוד לפני שהשמיעו אותן. כך, יכולים המשתמשים לבחור אם להאזין להודעות או לקרוא אותן

ניצן סדן 16:5918.01.15

אפליקציית פייסבוק מסנג'ר היא אחד היישומים החשובים ביותר עבור הרשת החברתית. בימים האחרונים הופיעה אצל מספר מצומצם של משתמשים ברחבי העולם תכונה מעניינת חדשה ביישום - היכולת להציג מראש תעתיק טקסטואלי של הודעות קוליות שהועברו במסגרתה. ההודעות הקוליות הן אמנם דרך מיושנת לתקשר, אך פייסבוק לא מוותרת עליה - לדברי דיוויד מרקוס, ראש תחום המסרים בחברה.

מרקוס פרסם היום בחשבון שלו ברשת החברתית סטטוס בנושא, בו כתב: "אנו תמיד מנסים להפוך את המסנג'ר לשימושי יותר. כפי שרבים מכם יודעים, כבר הצגנו יכולת העברת מסרים קוליים באפליקציה, שמאפשרת לאנשים לשלוח הודעות קוליות במקום להקליד. היום אנו מתחילים להשיק ניסוי קטן, שיעזור לאנשים לקרוא את ההודעות הקוליות במקום להשמיע אותן בקול". לדבריו, הניסוי כולל מספר מצומצם מאוד של משתמשים ועתיד להפוך לתכונה מובנית בגרסאות הבאות של אפליקציית הצ'ט.

 

מה תעדיפו, לקרוא או להאזין? מה תעדיפו, לקרוא או להאזין?

 

יכולת העברת המסרים הקוליים של פייסבוק היא כלי פשוט וחביב מאוד, שעל אף שנחשף עוד ב-2013 אינו מוכר למשתמשים רבים: בשורת אפשרויות המסרים של המסנג'ר - בה נמצאות פונקציות כשליחת אמוטיקונים, שליחת תמונות או צילום תמונה בזמן אמת – קיים אייקון של מיקרופון. כשתלחצו עליו, יופיע אייקון בדמות עיגול אדום המשמש להקלטה. ההקלטה תימשך כל עוד תלחצו עליו. בדומה לחלון ההפעלה הקולית של גוגל, גם כאן יוצג אפקט של אדוות שיוצאות מכפתור ההקלטה, כדי להראות לכם שהמיקרופון עובד וקולט אתכם.

 

לאחר שתשחררו את הכפתור, תישלח ההודעה אוטומטית. בניגוד לתמונות שקיבלתם - אותן ניתן להציג ולהוריד למחשב או לטלפון - אי אפשר לשמור את קובצי האודיו ששלחתם או קיבלתם. בגרסת הווב של פייסבוק, ניתן לשמור את העמוד כולו ובתוכו את רכיב האודיו - אך לא לשתף אותו במייל בשירותים אחרים בצורה נוחה. יכולת הצגת הטקסט פועלת בשלב זה רק באנגלית ואינה זמינה בישראל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x