$
חדשות טכנולוגיה

גוגל מתכוננת להשקת המשקפיים החכמים: מפסיקה מכירת האב-טיפוס

ענקית האינטרנט מבטלת את תוכנית המינויים שאפשרה את רכישת המשקפיים - והופכת את החטיבה האחראית עליהם לעצמאית

הראל עילם 22:1315.01.15
גוגל מתכוננת להשקה הגלובלית של המשקפים החכמים שלה, ומבצעת שינויים ארגוניים משמעותיים בחברה לקראת ההשקה - כולל ביטול של תוכנית המנויים הקיימת והקפאת כל המכירות של אב-הטיפוס הנוכחי. 

 

גוגל חשפה את המשקפיים החכמים שלה ב-2012. בתחילת 2013, היא השיקה את Explorer – תוכנית למנויים בלבד שהחברים בה יכלו לרכוש את אב-הטיפוס הבסיסי של המשקפיים תמורת 1,500 דולר. באופן ראשוני, רק מפתחי אפליקציות שזכו בתחרות שארגנה גוגל יכלו להצטרף לתוכנית, אבל החברה הגדילה אותה בהתמדה ולבסוף פתחה את המכירה לקהל הרחב במאי האחרון - אם כי עדיין בארה"ב בלבד.

 

מייסד גוגל סרגיי ברין מרכיב גוגל גלאס מייסד גוגל סרגיי ברין מרכיב גוגל גלאס צילום: אי פי איי
לפי הערכות בתעשייה, גוגל היתה אמורה להשיק את הדגם המסחרי והסופי של המשקפיים לקראת סוף 2014, אבל השקה זו נדחתה והחברה עדיין לא חשפה את המראה, המפרט, תאריך ההשקה או המחיר של הדגם הסופי. ההערכות העדכניות ביותר מדברות שגוגל תחשוף את הדגם המסחרי בכנס המפתחים השנתי שלה, I/O, שייערך ביוני 2015.

 

כעת מתברר כי גוגל עומדת להקפיא בחודשים הקרובים את תוכנית Explorer ולעצור את המכירה של דגמי האב-טיפוס. כמו כן, החטיבה שאחראית על פיתוח המשקפיים ומכירתם תצא ממעבדות גוגל X המסתוריות, האחראיות על הפרויקטים המהפכניים ביותר של החברה, ותהפוך להיות חטיבה עצמאית לחלוטין - תחת הנהלתו של טוני פאדל, מנכ"ל חברת נסט שגוגל רכשה לפני כשנה תמורת 3.2 מיליארד דולר. ראש החטיבה הנוכחי, איבי רוס, ימשיך לנהל את הפיתוח של גלאס אבל יעבוד תחת פאדל כעת במקום סרגי ברין, מייסד גוגל וראש גוגל X.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x