$
מכשירים ומדריכים

פרויקט Ara, הפאזל-פון של גוגל, מגיע לשוק

החברה הציגה את Spiral 2, שניתן להתאמה עצמית ושדרוג בידי המשתמש - מהחלפת מצלמה ועד החלפת מסך. המכשירים יושקו השנה בפיילוט בפורטו ריקו. בנוסף, חשפה אפליקציה שמאפשרת למשתמש לבחור רכיבים למכשיר שלו

הראל עילם 12:1115.01.15
פרויקט Ara - הטלפון המודולרי של גוגל צובר תאוצה ועומד להגיע לידי המשתמשים כבר לקראת סוף השנה; פיילוט המכשירים צפוי להתבצע בפורטו ריקו - כך הכריזה החברה אמש (ד') בכנס מפתחים שנערך לא רחוק מהמטה שלה במאונטן ויו.

בכנס הציגה גוגל את Spiral 2 - שם הקוד לאב הטיפוס הנוכחי, השלב השני במפת הדרכים המתוכננת לקראת המכשיר המסחרי הסופי. למכשיר שלדה קשיחה, אליה ניתן לחבר ולנתק מודולים חיצוניים ולבנות טלפון שהמשתמש יכול להתאים בכל רגע שירצה. אב הטיפוס כבר כולל אנטנת סלולר דור שלישי ומסוגל לתפקד כטלפון בסיסי.

 

 

עד סוף השנה תשיק גוגל את Spiral 3 שכבר יתקרב ליכולות של מכשירי דור ביניים נוכחיים ויתמוך גם בחיבור לרשתות סלולר דור רביעי ויציע זמן סוללה של יום שלם. החברה אף תמכור את אב הטיפוס כחלק מתוכנית ניסיונית ברחבי פורטו ריקו. זוג ספקיות סלולר מקומיות יציאו למכירה את השלדה ועד שלושים מודולים שונים אפשריים, ומשתמשים גם יוכלו להתנסות במכשירים במספר נקודות הדגמה ניידות, משאיות אוכל שינועו ברחבי פורטו ריקו.

 

מימין: שלד המכשיר, שלד ועליו מודולים המותקנים בגב המכשיר מימין: שלד המכשיר, שלד ועליו מודולים המותקנים בגב המכשיר

 

המסך נשבר? שים חדש במקומו

 

פרויקט Ara מנוהל על ידי חלק מצוות מוטורולה שנשאר בידי גוגל אחרי שלנובו רכשה את חטיבת הסלולר מידיה. ויש לא מעט דימיון בין Ara ובין פרויקט מוטו X, הטלפון ניתן להתאמה של מוטורולה. אב הטיפוס הנוכחי נראה כמעט כמו תצרף, אבל ברוח של מוטורולה ניתן לצבוע ולבחור רקע לכל אחד מהמודולים בגב המכשיר. התוצאה הסופית שהמכשיר נראה כמעט כמו תצרף.

 

גם המסך ניתן להחלפה גם המסך ניתן להחלפה

 

אל גב המכשיר שהודגם בכנס ניתן להתאים עד שמונה מודולים שונים בגדלים שונים. בדגם הנוכחי מודולים פשוט מוכנסים ומוצאים מהשלדה, אבל בדגם הבא הם ישארו במקום על ידי שימוש במגנטים זעירים.

 

בדגם הנוכחי, בצד הקדמי יש מודולים כמסך ברזולוציית 720p ומערך חיישני קרבה ואור ואילו בגב המכשיר יש מעבד, מצלמת חמישה מגה-פיקסל, מטען USB, רמקולי סטריאו ורכיבי תקשורת שונים. בעתיד החברה מבטיחה כי המכשיר גם יוכל לתמוך במצלמות המתקדמות בשוק ואפילו במצלמות כפולות ותלת ממד, במערך חיישנים נרחב, בסוללות המתקדמות בעולם ועוד.

 

האפליקציה שתרכיב לכם טלפון

 

המכשיר עצמו מנוהל על ידי אפליקציה שמזכירה מאוד את Moto Maker של המוטו X, ועם עיצוב שמציין שהיא מותאמת למערכת ההפעלה אנדרואיד 5. דרך האפליקציה, משתמשים יכולים תחילה לעצב את המכשיר שלהם, על ידי עיצוב המסגרות סביב המודולים ולצבוע אותם עם רקע, טפט, תמונה או צבע מסוים.

 

המודולים עצמם ניתנים לעיצוב גם ברמה הויזואלית המודולים עצמם ניתנים לעיצוב גם ברמה הויזואלית

 

לאחר מכן, משתמשים יכולים לראות אילו מודולים מחוברים למכשיר דרך האפליקציה, שגם מאפשרת החלפת מודולים בזמן אמת כאשר המכשיר עובד. הסוללה עומדת להגמר? תוכלו להחליף אותה ולהכניס סוללה חדשה והמכשיר ימשיך לעבוד (כנראה בעזרת סוללה זעירה שמותקנת בתוך השלדה, הנדרשת גם לניהול כל השבבים המשולבים בתוכה). כעת השלדה תספק לכם שלושים שניות להחליף את הסוללה, באב הטיפוס הבא כבר יהיו לכם שתי דקות.

 

האפליקציה גם מאפשרת למשתמשים לתכנן את מכשיר החלומות שלהם, לראות אילו מודולים עדיין חסרים להם, ולהזמין אותם בצורה מקוונת בלחיצת כפתור – ואפילו לראות במבט אחד כמה כל זה יעלה, ומה יהיו הביצועים וזמן הסוללה של המכשיר הסופי.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x