$
מכשירים ומדריכים

לכתוב באוויר: טבעת הקסמים של פוג'יטסו

החברה היפנית הציגה טבעת חכמה חדשה, שמאפשרת לשלוט במכשירים, להקליד בלי לגעת במסך, להזיז עצמים וירטואליים ועוד. היא תוכל להתחבר לקסדות חכמות וייתכן שגם אל מערכות תשלום והמרת כספים

הראל עילם 08:5315.01.15
פוג'יטסו היפנית חשפה פרטים ראשונים על טבעת חכמה שהיא מפתחת, שתאפשר להקליד טקסט בצורה יצירתית ולהזיז עצמים וירטואליים באמצעות תנועות אצבע.
הטבעת כוללת מד תאוצה, מגנומטר ומספר ג'ירוסקופים שנועדו למפות בדיוק רב את תנועות האצבע הקטנות ביותר. הטבעת גם תוכל להתמשק עם כמעט כל מכשיר בעולם באמצעות בלוטות' ו-NFC. הטבעת עדיין גדולה יחסית, אבל שוקלת פחות מ-10 גרם.

 

הטבעת החכמה, מתוך מצגת פוג'יטסו הטבעת החכמה, מתוך מצגת פוג'יטסו

 

המטרה היא לאפשר למשתמשים לשלוט במסכים ללא צורך בעכבר או מקלדת ובדרך שמשחררת את הידיים שלהם לעשות מה שירצו. ניתן לגרור אובייקטים לאורך המסך על ידי תנועות אצבע, או להקליד טקסט על ידי ציור האותיות המבוקשות באוויר. פוג'יטסו טוענת שמערכת זיהוי הטקסט שלה מדויקת ב-95% מהמקרים, ושהיא תומכת בכתיבת מספרים ואותיות בא"ב יפני ולטיני.

 

הדגמת אב הטיפוס של הטבעת הדגמת אב הטיפוס של הטבעת

 

החברה מתכננת להשיק את הטבעת בשנה הקרובה ומייעדת אותה גם לשווקים ארגוניים ולמפעלים. "יש עניין רב במזעור של מכשירים חכמים עבור מטרות כגון תחזוקה, תשתיות ומפעלים, כדי לשחרר את ידי העובדים", אמר דובר מטעם פוג'יטסו. "ברגע שהם לא יצטרכו להחזיק מכשירים כדי לקבל מידע בשטח, הפרודקטיביות תעלה פלאים ויש ציפיות מאוד גבוהות בתעשייה".

 

החברה הדגימה כיצד הטבעת יכולה להתמשק עם קסדה חכמה שכוללת מסך זעיר, כך שפועל יכול לקבל מידע על הקסדה ולהעביר מסרים ופקודות בחזרה על ידי תנועות האצבע עם הטבעת. החברה הציגה במהלך תערוכת CES שורה של פתרונות המיועדים לרשתות קמעונאיות כגון מערכות זיהוי ביומטרית והמרת כספים אוטומטית, ויתכן מאוד שהטבעת תהיה חלק מאסטרטגיית הקמעונאות הכללית שלה וגם תיועד לאנשי מכירות בחנויות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x